Lietuvoje

2020.02.26 15:48

Karo policijai siūloma leisti saugoti užsienio svečius, bausti karius už nusižengimus

Ignas Jačauskas, BNS2020.02.26 15:48

Karo policijai Vyriausybė siūlo leisti saugoti užsienio svečius, bausti karius už nusižengimus.

Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtiems įstatymų projektams, kuriais Karo policijai siūloma suteikti platesnius įgaliojimus administracinių nusižengimų tyrimo, paramos saugumui ir mobilumui srityse.

Ministerija tvirtina, kad šie pakeitimai, be kita ko, suteiks įgaliojimus Karo policijos pareigūnams atlikti administracinių nusižengimų tyrimus dėl tokių veikų kaip narkotinių medžiagų ir alkoholio vartojimas, smulkios vagystės ir kt. Ankščiau Karo policija, susidūrusi su šiais pažeidimais, surinkusi visą medžiagą, privalėdavo ją perduoti policijai, kuri ir atlikdavo administracinį tyrimą.

Pakeitimai taip pat leis užtikrinti oficialių svečių, atvykstančių Krašto apsaugos ministro ar kariuomenės vado kvietimu, apsaugą. Šiuo metu Karo policija šią funkciją gali vykdyti tik gavusi Vadovybės apsaugos departamento prašymą. Šios užduoties vykdymo metu saugomi asmenys turės tokias pačias teises ir pareigas kaip Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai.

„Naujoji tvarka leis sumažinti administracinę naštą karo policijos pareigūnams ir sutrumpinti administracinio tyrimo proceso trukmę, ypač kai į šalį atvyksta vis daugiau sąjungininkų karių“, – pranešime sako Lietuvos kariuomenės Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Laimas Baliūnas.

Naujaisiais teisės aktais ketinama stiprinti ir vieną pagrindinių Karo policijos funkcijų – paramą mobilumui, t.y. įtvirtinti pareigūnų teisę užtikrinant karinio transporto judėjimą, atlikti administracinį tyrimą ne tik karių ar krašto apsaugos sistemos darbuotojų, bet ir civilių atžvilgiu.

Įvykus tokiam pažeidimui, kai jį fiksuos Karo policijos pareigūnai, nebereiks bylos medžiagos perduoti policijos pareigūnui, visus veiksmus atliks Karo policija. Taip pat nustatomi asmens duomenų tvarkymo reikalavimai, atitinkantys nustatytuosius Bendrajame asmens duomenų apsaugos reglamente.

Pakeitimams dar turės pritarti Seimas, siūloma, kad jie įsigaliotų nuo 2020 metų lapkričio.