Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.26 15:37

Šešelgis apie besikreipiančius dėl koronaviruso: vienkartinis ištyrimas neapsaugos nuo užsikrėtimo

atnaujinta 16.22
Reda Stangytė, LRT.lt 2020.02.26 15:37

Kaip teigia sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, šiai dienai šalyje tikrai turime pakankamai apsaugos priemonių, kurios padėtų apsisaugoti nuo koronaviruso.

Tačiau bus svarstoma už trečiadienį Vyriausybėje Sveikatos apsaugos ministerijai skirtus pinigus jų įsigyti daugiau, tam laikotarpiui, kuomet jos bus reikalingos, t. y. pasikeitus situacijai šalyje.

Vyriausybė trečiadienį nusprendė paskelbti ekstremalią situaciją visos šalies mastu, baiminantis sparčiai plintančio koronaviruso. Taip pat paskirta 150 tūkst. eurų ministerijai, kad ši galėtų įsigyti papildomų apsaugos priemonių kovai su koronaviruso epidemijos plėtra.

A. Šešelgio teigimu, tai yra tik pradžia ir ateityje bus skiriama daugiau pinigų – tiek, kiek reikės. Trečiadienį bus sušauktas Valstybės ekstremalių situacijų centras ir jame bus aptariama, kaip šios skirtos lėšos bus panaudotos.

„Mano manymu, būtų tikslingiausia pradėti apsaugos priemonių didesnį papildymą, tam, kad nekiltų abejonių ir esant kažkokiai labai kritinei situacijai tų priemonių pakaktų“, – mano viceministras.

Visgi, anot A. Šešelgio, pagrindinis apsisaugojimas nuo šio viruso yra kiekvieno atsakingas požiūris, naudojimas higienos priemonių, rankų plovimas.

„Dabar pasigirsta prašymų, kad „aš dabar čia kažkur buvau, Italijoje ar kažkokiame kitame regione, ištirkite, ar aš neturiu to koronaviruso“. Tai nėra visai rimta, vien tik dėl to, kad šiandien mes jus ištirsime, bet rytoj turėsite kontaktą, nesilaikysite higienos priemonių, neplausite rankų. Tas vienkartinis ištyrimas neapsaugos nuo užsikrėtimo“, – žurnalistams sakė A. Šešelgis.

Algirdas Šešelgis: koronavirusas prie vaikų „nelimpa“ – mažieji gali būti tik jo nešiotojai
Vyriausybė nusprendė: skelbia ekstremaliąją situaciją šalies mastu

Jis prašo visų žmonių prisidėti prie kovos su virusu savo atsakingumu, klausyti įstaigų rekomendacijų. A. Šešelgio teigimu, reikėtų naudoti ne tik asmens higienos priemones, bet ir kažkokias papildomas priemones, kurios bus priimtos kaip privalomos.

Pavyzdžiui, remiantis rekomendacijomis, vaikams klasėse turi būti užtikrinamos galimybės dezinfekuoti savo rankas. Speciali dezinfekavimo priemonė gali būti privaloma ir pavežėjams, ypač, jei jie aptarnauja oro uostus – taps privaloma dezinfekuoti automobilių durų rankenas ir kt.

„Tokių priemonių bus daug, pavyzdžiui, dėl kelionių, valstybės tarnautojų komandiruočių, tokių, kur aiškiai bus pasakyta „ne, negalima ir geriau nevažiuoti į šiuos kraštus“, – teigia jis.

Apie visas privalomas priemones žadama informuoti artimiausiu metu, po Valstybės ekstremalių situacijų centro posėdžio. Kol kas visos išplatintos priemonės yra tik rekomendacinio pobūdžio.

Paklaustas apie kylančius nesklandumus dėl į gydymo įstaigas besikreipiančių žmonių kiekio, viceministras teigia, kad jų nėra ir nebus išvengta, tačiau visos problemos bus sprendžiamos.

„Teisės aktai būtent tokiu atveju leidžia žmogui turėti nedarbingumo lapelį. Sutinkame, kad tai yra sunku, tačiau tai yra pradžia, mes nesitikėjome tokio antplūdžio. Tai yra fantastinis kiekis (besikreipiančių – LRT.lt) žmonių. Ypač jei skaičiuosime, kad į Lietuvą iš Italijos tiesioginių skrydžių yra 15 ir skrenda pilni lėktuvai, tad yra tikrai nemažai žmonių, kurie kreipiasi. Tam tikrų nesklandumų pirminėje organizacinėje stadijoje yra, labai nebarkite, jų nebus išvengta“, – sako A. Šešelgis.

LRT.lt primena, kad Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, iš viso pasaulyje koronavirusu COVID-19 užsikrėtė 81 027 asmuo, iš jų – 381 atvejis registruotas Europos Sąjungoje. Infekcija išplito į daugiau nei 40 pasaulio šalių, daugiausiai Azijos žemyne. Nuo koronaviruso pasaulyje mirė 2763 asmenys. Dėl epidemijos įvedami kelionių suvaržymai, atšaukiami sporto renginiai ir kt.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi