Lietuvoje

2020.02.26 15:29

Ministerija prašo mokyklų leisti grįžusiems iš šiaurinės Italijos ar Kinijos mokytis nuotoliniu būdu

atnaujinta 17.39
LRT.lt 2020.02.26 15:29

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija atkreipia švietimo įstaigų ir jų steigėjų dėmesį į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. 

Pranešime žiniasklaidai ŠMSM prašo švietimo įstaigų leisti darbuotojams bei mokiniams, studentams, jei jie pastaruoju metu grįžo iš minėtų šalių, nesilankyti švietimo įstaigoje, sudaryti sąlygas tokiems mokiniams, studentams mokytis nuotoliniu būdu, savarankiškai, darbuotojams – dirbti nuotoliniu būdu.

Sprendimus, atsižvelgdamas į konkrečią situaciją, gali priimti įstaigos vadovas.

Vilniaus universitetas ragina neiti į universitetą, grįžus iš Šiaurės Italijos ar Kinijos

Vilniaus universitetas prašo ką tik grįžusius iš Kinijos ar Šiaurės Italijos 14 dienų pasilikti namuose ir stebėti savo sveikatą. Prašoma studijuoti bei dirbti iš namų.

„Padalinių vadovus, studijų programų vykdytojus bei dėstytojus kviečiame sudaryti galimybes studijuoti bei dirbti nuotoliniu būdu ir supratingai vertinti neatvykstančiųjų į darbą ar studijas situaciją“, – rašoma pranešime.
Darbuotojus, kurių darbo specifika neleidžia dirbti nuotoliniu būdu, kviečia pasirūpinti nedarbingumo pažymėjimu, pranešant apie save Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.