Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.26 14:09

Gaisro Alytuje padariniams iš valstybės rezervo Vyriausybė skyrė dar 630 tūkst. eurų

Ignas Jačauskas, BNS 2020.02.26 14:09

Vyriausybė iš valstybės rezervo trečiadienį skyrė dar 630,3 tūkst. eurų gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ padariniams atlyginti.

Didžioji dalis – 588,6 tūkst. eurų – atiteks Alytaus miesto savivaldybei, dar 41,7 tūkst. – Alytaus rajono savivaldybei, patvirtinta Finansų ministerijos parengtame nutarime.

Alytaus miestas 585,6 tūkst. eurų iš šių lėšų skirs ūkio subjektų patirtoms išlaidoms: 473,2 tūkst. – veiklą stabdžiusių įmonių darbuotojų algoms už nedirbtą laiką, 5,2 tūkst. – saugos priemonėms įsigyti, 10,2 tūkst. – patalpoms valyti, 73,3 tūkst. – materialiniams ištekliams teikti ir darbams atlikti, 327 eurus – užterštumo tyrimams, 22,6 tūkst. – maisto produktams utilizuoti, 701 eurą – produkcijai transportuoti.

3 tūkst. eurų atiteks miesto savivaldybės administracijos išlaidoms padengti.

Alytaus rajonas 21,9 tūkst. eurų iš skiriamų lėšų atiduos ūkininkams už patirtas išlaidas dėl netinkamo naudoti pieno, 18,6 tūkst. – bendrovės „Marijampolės pieno konservai“ laboratorinių tyrimų išlaidoms.

1,2 tūkst. eurų atiteks rajono savivaldybės išlaidoms padengti.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis posėdyje pabrėžė, kad šie nuostoliai yra tik už sausio mėnesį, tačiau vasario 14-ąją vien Alytaus rajono ūkininkai nurodė patyrę daugiau nei 13 tūkst. eurų nuostolių už nesupirktą bei utilizuotą pieną. Tuo metu Finansų ministras Vilius Šapoka tvirtino, jog vėlesniems nuostoliams kompensuoti reikėtų gauti iš savivaldybės papildomų dokumentų.

Finansų ministerijos duomenimis, Vyriausybė kompensacijoms ir žalai atlyginti dėl gaisro Alytuje iki šiol yra skyrusi iš viso beveik 1,9 mln. eurų.

Milžiniškas gaisras Alytaus Pramonės mikrorajone esančioje padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ kilo spalio 16-osios naktį, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.

Gaisro metu dėl oro užterštumo nedirbo ir aplink degusią gamyklą Alytaus mieste esančios įmonės, į Pramonės rajoną nekursavo viešasis transportas, taip pat kai kuriems Alytaus rajono ūkininkams buvo uždrausta tiekti pieną.

Alytaus mieste ir rajone dėl gaisro iki šiol paskelbtos ekstremalios situacijos, jas nutraukti planuojama baigus tvarkyti gaisro padarinius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi