Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.26 11:49

Landsbergis pažėrė kritikos Skverneliui: Lietuvai ruošiantis koronaviruso epidemijai, premjeras atostogauja

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis stebisi valdančiųjų lyderių veiksmais, kai pastaruoju metu Europoje intensyviau ėmė plisti koronavirusas. Politikas teigia nesuprantąs kodėl būtent tokiu metu šalyje nėra nei premjero Sauliaus Skvernelio, nei sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos.

Sukritikavo G. Landsbergis ir trečiadienį paskelbtą „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kvietimą partijoms ruošti susitarimą dėl plintančios koronaviruso epidemijos. Jo teigimu, tai „tuštokas“ sumanymas, kylantis dėl baimės būti sukritikuotam.

„Stebina, kad šiuo metu premjeras atostogauja, o sveikatos apsaugos ministras išvykęs – tai rodo, kad nesuvokiamas situacijos ir grėsmės rimtumas. Jokiu būdu nereikia panikuoti, tačiau Vyriausybei ir politikams būtina labai rimtai pasirengti sudėtingiausiems scenarijams. Ligšiolinė visų krizinių situacijų valdymo patirtis rodo, kad visada pritrūkdavo tinkamo dėmesio prevencijai ir pasirengimui užkardyti nelaimes. Raginame visus politikus susitarti ne dėl tylėjimo, bet dėl tinkamų resursų ir prioritetų skyrimo“, – Eltai sakė G. Landsbergis.

G. Landsbergis taip pat teigia, kad „valstiečių“ lyderio R. Karbauskio siūlomas partijų susitarimas atrodo „tuštokai“.

„Iš pilietiškų žmonių girdime daug pasakojimų, kurie kelia labai pagrįstus klausimus, ar tikrai visos Lietuvos institucijos - nuo pasienio iki medikų - yra tinkamai pasiruošusios ir skiria pakankamą dėmesį bei resursus suvaldyti koronaviruso grėsmę, jos prevencijai. Todėl pirmiausia politinį dėmesį reikia skirti praktiniam pasirengimui sudėtingiausiems scenarijams, o ne tuštokiems politikų tarpusavio susitarimams. Tokia iniciatyva panašesnė į konstruktyvios kritikos baimę“, – sakė jis.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ teigė, kad ketinama ruošti partijų susitarimą dėl plintančios koronaviruso epidemijos. Pasak politiko, šiame susitarime partijos būtų raginamos įsipareigoti neskleisti panikos ir dezinformacijos, o politikus būti korektiškus ir dirbant Lietuvos žmonėms nesinaudoti koronaviruso situacija savo politiniams tikslams pasiekti. R. Karbauskis pabrėžė, kad pasirašyti susitarimą bus kviečiamos visos parlamentinės partijos

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi