Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.26 11:41

Pranckietis apie Karbauskio pasiūlymą dėl koronaviruso: ir be partijų susitarimo virusas laisvai vaikšto

Nausėda: tai perteklinis žingsnis

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sureagavo į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) lyderio Ramūno Karbauskio inicijuojamą partijų susitarimą dėl plintančios koronaviruso epidemijos. Pasak Seimo vadovo, ir be partijų susitarimo „virusas laisvai vaikšto“.

„Virusai nuo partijų susitarimų vaikšto laisvai“, – teigė Seimo primininkas.

Anot jo, kol kas Lietuvos piliečiams panikuoti nereikėtų.

„Panikuoti nereikėtų, tai yra virusas kaip ir visi kiti virusai. Mes šiandien Valdyboje trumpai aptarėme prieš posėdį, kad Seime atsirastų skystis rankoms dezinfekuoti. Turbūt negražiai pasakysiu, bet gal žmonės turėtų mažiau sveikintis. Nes tai yra perdavimo būdai, bet aš nesu specialistas šios srities“, – teigė jis.

V. Pranckietis primena, kad Vyriausybėje trečiadienį svarstomas klausimas dėl ekstremalios situacijos paskelbimo.

„Aš nesu šios srities specialistas, bet norėčiau vertinti, kad mes kol kas neturime tos ekstremalios situacijos. Bet kalbant apie tai, kad atvažiuoja daug sirgalių iš Milano. Jau čia yra visos Lietuvos sistemoms iššūkis, ar tai nebus viruso atvežimo būdas, apie tai turėtume susimąstyti“, – sakė jis.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ teigė, kad ketinama ruošti partijų susitarimą dėl plintančios koronaviruso epidemijos. Pasak politiko, šiame susitarime partijos būtų raginamos įsipareigoti neskleisti panikos ir dezinformacijos, o politikus būti korektiškus ir dirbant Lietuvos žmonėms nesinaudoti koronaviruso situacija savo politiniams tikslams pasiekti. R. Karbauskis pabrėžė, kad pasirašyti susitarimą bus kviečiamos visos parlamentinės partijos.

Prezidentas Gitanas Nausėda taip pat sukritikavo „valstiečių“ lyderio paskelbtą kvietimą partijoms ruošti susitarimą dėl plintančios koronaviruso epidemijos.

Šalies vadovo teigimu, tai yra perteklinis žingsnis nes, ragino G. Nausėda, susitarti pirmiausia reikėtų dėl kol kas sunkiai kelią besiskinančio nacionalinio susitarimo dėl švietimo.

„Gal visgi pasirinkime objektą, kuris tikrai yra vertas nacionalinio susitarimo“, - Kazlų Rūdoje viešėdamas žurnalistams sakė G. Nausėda.

Jo teigimu, plintanti koronaviruso epidemija Europoje yra už tai atsakingų institucijų, bet ne politinių partijų reikalas.

„Manau, kad šiuo atveju tai yra tikrai perteklinis dalykas. Susitarkime švietimo sektoriuje tarp partijų ir tai bus didžiulis žingsnis į priekį“, - apibendrino G. Nausėda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi