Lietuvoje

2020.02.26 10:29

Ant to paties grėblio? Rozova vėl kviečiama į ortodoksų asamblėją

Rozova: dalyvavimas būtų naudingas, atnaujinta 11.34

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime atstovė Irina Rozova, dėl kurios ryšių su Rusijos diplomatais pernai pradėtas parlamentinis tyrimas, vėl kviečiama į tarpparlamentinę ortodoksų asamblėją. Seimo valdyba kol kas neskuba išleisti politikės į šią kelionę.

Trečiadienį Seimo valdybos posėdyje parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, jog I. Rozova kreipėsi į valdybą, pranešdama, kad ji yra kviečiama į tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos renginius Milane, Italijoje.

Pasak V. Pranckiečio, I. Rozova informavo, kad į tarpparlamentinės ortodoksų asamblėjos renginius ji yra kviečiama dalyvauti balandžio 2–5 dienomis.

„Prašau apsvarstyti ne tik mano dalyvavimą šitame susitikime, bet ir apskritai Lietuvos Respublikos dalyvavimą asamblėjos darbe. Primenu, kad Lietuva yra iš šios tarptautinės organizacijos įkūrėjų“, – I. Rozovos kreipimąsi į Seimo valdybą perskaitė V. Pranckietis.

Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas patikino, kad, prieš nusprendžiant, ar išleisti I. Rozovą į šią komandiruotę, reikia kreiptis į Seimo Užsienio reikalų komitetą (URK). Jam pritarė ir Seimo vicepirmininkė, konservatorė Irena Degutienė. Ji kartu pasiūlė kreiptis ir į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK).

„Nes situacija nuo to, kai Lietuva iš tikrųjų ne įkūrė (asamblėją – LRT.lt), o pradėjo dalyvauti, ir tada dar buvo Nikolajus Medvedevas, kuris yra graikų tautybės, praėjo vos ne 30 metų ir situacija, man atrodo, yra gerokai pasikeitusi“, – savo siūlymą kreiptis ir į NSGK argumentavo I. Degutienė.

J. Sabatauskui ir I. Degutienei taip pat pritarė ir kiti Seimo valdybos nariai. Sprendimą kreiptis į URK ir NSGK dėl I. Rozovai siūlomos kelionės valdyba priėmė bendru sutarimu.

Rozova: dalyvavimas būtų naudingas

I. Rozova LRT.lt teigė matanti prasmę dalyvauti asamblėjoje, nes į ją atvyksta daugelio šalių parlamentarai.

„Aš nenoriu net akcentuoti Rusijos. Ten steigėjais yra 25 šalys, tai nereiškia, kad Rusija ten dominuoja. Jūs juk žinote, kad organizacijos būstinė yra Graikijoje ir pagrindinis jos darbas vyksta Atėnuose. Tą aš suprantu iš keleto kartų, kiek ten buvau“, – sakė Seimo narė.

„Kadangi ten dalyvauja daugumos šalių parlamentarai, tai visada yra įdomus darbas, visada yra įdomus bendravimas. Nuomonę galima savo išsakyti. Aš manau, kad tai į naudą kiekvienai šaliai“, – pridūrė ji.

Pernykštis I. Rozovos dalyvavimas ortodoksų forume Gruzijoje sukėlė politinę suirutę, kai kurie politikai teigė, kad šią tarptautinę organizaciją savo tikslams išnaudoja Rusija.

Pernai per renginį Tbilisyje Rusijos parlamento nario Sergejaus Gavrilovo pasakyta kalba sukėlė masinius protestus šalyje.

Aiškinantis I. Rozovos dalyvavimo šioje asamblėjoje aplinkybes, paaiškėjo, kad šioje Seimo kadencijoje jai nepavyko gauti leidimo dirbti su įslaptinta informacija.

Remiantis žvalgybos pateikta informacija, buvo pradėtas parlamentinis tyrimas dėl I. Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais, o prieš kelias savaites paskelbta apie parlamentarei inicijuojamą apkaltą.