Lietuvoje

2020.02.26 09:17

Klaipėdos uostas praneša, kad tarša tepalais po incidento trūkus žarnai likviduota

atnaujinta 14.51
BNS2020.02.26 09:17

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija praneša, kad tarša tepalais antradienį trūkus hidraulinei žarnai likviduota ir tikina, kad dėl incidento uoste žalos aplinkai nepadaryta.

„Informuojame, kad biodegraduojančių hidraulinių tepalų tarša iš žemkasės Klaipėdos uosto akvatorijoje visiškai likviduota. Anot aplinkosaugininkų, kadangi incidento metu išsiliejo aplinkai draugiška hidraulinė alyva, žalos aplinkai, manoma, nepadaryta“, – teigiama uosto pranešime.

Antradienio vakarą 21.55 val. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos dispečeriai gavo pranešimą, kad jūrų uoste prie 128 krantinės trūko čia dirbusios žemkasės hidraulinė žarna. Incidento metu išsiliejo hidrauliniai tepalai.

Didžioji dalis tepalų aptaškė krantinę, apie 20–30 litrų pateko į akvatoriją. Anot uosto pranešimo, nedelsiant vandenyje buvo pastatytos boninės užtvaros ir tarša vandenyje buvo lokalizuota.

Įvykio vietoje dirbo Uosto kapitono tarnybos, Klaipėdos konteinerių terminalo darbuotojai. Apie įvykį buvo pranešta aplinkosaugininkams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.