Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.26 08:42

Karbauskis prakalbo apie partijų susitarimą dėl koronaviruso

Europoje sparčiai augant koronaviruso susirgimų skaičiui ir pasirodant informacijai apie galimus susirgimus Lietuvoje, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad politikų bei nuomonės formuotojų neatsakingi ar klaidinantys pasisakymai kelia nerimą žmonėms.

R. Karbauskis socialiniame tinkle nurodė, kad nuomonės formuotojai, politikai ir žinaisklaida turi būti vieningi ir elgtis atsakingai, kadangi skleidžiama informacija gali paversti visuomenę pažeidžiama ir jautria.

Politikas taip pat pateikė informaciją apie institucijų bei ligoninių pasiruošimą koronavirusui, gydymo galimybes.

R. Karbauskis nurodė, kad Seime penktadienį vyks neeilinis Koalicijos tarybos posėdis, kuriame bus aptartas Lietuvos valstybinių institucijų pasiruošimas koronaviruso epidemijai. Be to, bus aptartos reikalingos priemonės, padėsiančios informuoti žmonės apie esamą situaciją.

Posėdyje taip pat bus aptartas partijų susitarimo projektas, kuriuo šalies politikai įsipareigotų neskleisti panikos ir dezinformacijos, būti politiškai korektiškais ir objektyvias, dirbti vieningai žmonėms, nesinaudoti koronaviruso situacija savo politiniams tikslams pasiekti.

Susitarimą pasirašyti būtų kviečiamos visos parlamentinės partijos.

Viktorija Čmilytė-Nielsen: ne partijų susitarimo reikia, o veiksmų plano

Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen savo socialiniame tinkle sureagavo į R. Karbauskio pasisakymą dėl koronaviruso.

Pasak jos, koronaviruso protrūkiui suvaldyti reikalingas ne partijų susitarimas, o detalus pasiruošimas, aiškių instrukcijų medikams ir visuomenei.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad valdančiajai daugumai pasisekė, kadangi ji valdė ekonominio pakylimo laikotarpius, o tokios situacijos kaip gaisras padangų perdirbimo gamyboje Alytuje, įrodė, kad Vyriausybė dar nėra pasiruošusi ekstremalioms situacijomis.

„Visi ekspertai vienu balsu kalba apie tai, kad mes turime savaitę, maksimaliai dvi tam, kad pasirengtume, nes tik laiko klausimas, kada atsiras vienas ar kitas sergantis žmogus Lietuvoje, ypač šio sezono metu. Medikai vienu balsu šneka apie tai, kad nėra jokių instrukcijų, kad trūksta įrangos, medikai iš esmės savo jėgomis mėgina pasirengti tam, kas beveik neišvengiama. Kalbėti dabar apie partijų susitarimą, man rodos, yra visiškai nesuvokti realybės ir būti paskendusiam kažkokiose politiniuose kovose, batalijose“, – Eltai sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Žmogus, tvirtai stovintis ant žemės, dabar nekalbėtų apie politinių partijų susitarimą“, – pridūrė liberalų lyderė.

Gintautas Paluckas: jokių susitarimų nesirašysime

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas antrina V. Čmilytei-Nielsen. Jo teigimu, toks R. Karbauskio pasiūlymas yra žemo lygio.

„Čia yra žema. Čia yra tokia politinė piguva, kokios seniai neregėta. Tai yra mėginimas lyg arkliui joti žmonių baimėmis ir emocijomis. Aš kitų žodžių net nesiruošiu rinkti, tikrai noriu pasakyti: „Ramūnai, baik. Yra dalykų, kuriais mes čia galim šnekėti, diskutuoti, galvoti, bet čia jau yra peržengta riba“. (...) Pajoti žmonių baimėmis minint šitą koronaviruso terminą yra žema“, – nuostabos neslėpė G. Paluckas.

„Mes tikrai jokių susitarimų nesirašysime ir aš tikiuosi, kad jam irgi praeis šita politinė karštinė tokių iniciatyvų“, – pridūrė G. Paluckas.

Gediminas Kirkilas: bet koks susitarimas yra naudingas

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos lyderis Gediminas Kirkilas sako, kad pasirašytų tokį susitarimą. „Bet koks susitarimas yra naudingas tokiu atveju“, – BNS sakė G. Kirkilas.

„Valstiečių“ koalicijos partnerių „socialdarbiečių“ vadovas teigė kol kas nematantis ženklų, kad partijos neatsakingai elgtųsi koronaviruso grėsmės akivaizdoje, tačiau apsidrausti, anot jo, galima.

„Dar nėra (keliamos panikos – BNS), bet gali būt, jei atsitiks kas nors“, – sakė G. Kirkilas.

Trečiadienį Vyriausybė svarstys, ar ruošiantis galimam koronaviruso plitimui šalyje skelbti ekstremalią situaciją valstybės mastu, kaip siūlo Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK).

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis po VESK posėdžio antradienį nurodė, kad paskelbus ekstremalią situaciją galima lengviau naudoti valstybės rezervą situacijai valdyti, įsigyti įvairias priemones be viešųjų pirkimų.

Pasaulio sveikatos organizacijos pirmadienio duomenimis, užsikrėtusiųjų naujuoju virusu COVID-19 pasaulyje registruota beveik 80 tūkst., mirė maždaug 2,6 tūkstančio žmonių.

Virusas jau išplito į 28 šalis ir kelia vis didesnį nerimą dėl naujų židinių Europoje, Artimuosiuose Rytuose ir Azijoje. Pranešama, kad Italijoje jau mirė penki šiuo virusu užsikrėtę asmenys, užkratas šioje šalyje patvirtintas daugiau nei 200 žmonių, uždaryta per dešimt miestų draudžiant gyventojams išvykti ir patekti į juos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi