Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.25 19:34

Politologė: Nausėdos komandos patirties trūkumas gali pabloginti prezidento autoritetą visuomenėje

Prezidento institucija – viena iš geriausiai vertinamų visuomenės, už ją geriau vertinama tik policija, ugniagesiai ar Bažnyčia, tačiau politologė Jūratė Novagrockienė pastebi, kad Gitano Nausėdos komandos matomas patirties trūkumas gali pakenkti prezidentui ir jo autoritetui.

„Deja, G. Nausėdos komandos nepatirtis kol kas labai matyti. Jeigu jie nesusiims, tai gali tiesiog įvykti toks prezidento institucijos autoriteto kritimas“, – sako politologė.

Kaip teigia politologė, kol kas toks kritimas neprasidėjęs ir prezidento institucija pasitikimi.

Laba diena, Lietuva. Nusilpusi žiema gailesčio nesulaukė: kaukėti vilniečiai vis tiek vys ją lauk

Ji teigia, kad prezidentas Lietuvoje ir visoje Vidurio Europoje yra tarsi simbolis, toks kaip vėliava, herbas ar himnas, be to visuomenei labai svarbu ir tai, kad jie tiesiogiai renka prezidentą, todėl jie linkę juo pasitikėti.

Taip pat labai svarbu, kokioje situacijoje yra pats prezidentas – ar jį palaiko parlamentas, ar ne.

„Jei palaikanti dauguma yra Seime, tai pusiau parlamentinis valdymas gali tapti realiai prezidentiniu, kur tikrai prezidentas turi daug galių, juo pasitikima, su juo tariamasi ir taip toliau. Kai prezidentas neturi Seime palaikymo, tada jam yra labai sunku, bet tada įsijungia asmenybės bruožai“, – LRT TELEVIZIJAI sako J. Novagrockienė.

Politologė atmeta teiginius apie tai, kad prezidento institucija Lietuvoje neturi jokių galių.

„Konstitucinis principas šiandien pas mus veikia, galbūt prezidentas pas mus turi nedaug galių, bet galima pasakyti, kad jis svarbus užsienio politikoje, jis yra ginkluotojų pajėgų vadas, atsakingas už paskyrimus ir jis gali aktyviai dalyvauti formuojant Vyriausybę. Svarbiausia, kad tai atsvara savivaliavimui premjero, tiek Seimo“, – tikina ji.

Politologė pastebi, kad valdantieji bando pasinaudoti padėtimi, kad jie iš tikrųjų užėmė vyraujančia padėtį, kai buvo paskirtas naujas ministrų kabinetas ir jiems atrodė, kad ką norės, tą galės pasidaryti, tačiau juos varžo Konstitucijoje įtvirtintas valdžių padalijimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi