Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.25 18:30

Karantinui uždarytame viešbutyje Tenerifėje – trys Lietuvos piliečiai

LRT.lt 2020.02.25 18:30

Vasario 24 dieną pietinėje Tenerifės dalyje esančiame viešbutyje „H10 Costa Adeje Palace“ buvo aktyvuotas koronaviruso protokolas ir paskelbtas karantinas. Lietuvos ambasados Madride žiniomis, šiuo metu žinoma apie tris Lietuvos piliečius, esančius karantinui uždarytame viešbutyje Tenerifėje, skelbia Užsienio reikalų ministerija.

Į Tenerifę lietuviai atvyko iš Didžiosios Britanijos. Jie patys susisiekė su ambasada. Ambasada palaiko su jais ryšį.

LRT.lt primena, kad atlikti tyrimai patvirtino, kad iš Italijos į Adechę atvykęs italų turistas yra užsikrėtęs koronavirusu.

„El Mundo“ rašo, kad tai iš šiaurinio Italijos Lombardijos regiono atvykęs gydytojas. Tai jau trečias patvirtintas koronaviruso atvejis Ispanijoje.

Dėl to buvo karantinuota apie tūkstantį viešbučio „H10 Costa Adeje Palace“ svečių, nes čia buvo apsistojęs užsikrėtęs medikas. Vietos žiniasklaida praneša, kad prie įėjimo į viešbutį budi policijos pareigūnai, jie niekam neleidžia įeiti ar išeiti.

Šimtams viešbučio svečių yra atliekami tyrimai, siekiant nustatyti, ar jie nėra užsikrėtę COVID-19 virusu. Vienas britas „Sky News“ pasakojo, kad žmonėms „tebuvo nurodyta likti savo kambariuose“.

Lietuvių prašoma artimiausiu metu susilaikyti nuo vykimo į pietinėje Tenerifės salos dalyje esantį Adechės miestą ir jo apylinkes.

Lietuvos piliečiams, vykstantiems ar jau esantiems Ispanijoje, rekomenduojame išlikti budriems, su savimi visuomet turėti galiojančius asmens dokumentus, saugoti asmeninius daiktus, vengti susibūrimų.

Užsienio reikalų ministerija taip pat atnaujino kelionių į Ispaniją rekomendaciją: https://keliauk.urm.lt/lt/location/ispanija.

Su Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijoje galima susisiekti telefonu +34 91 702 21 16, su Lietuvos Respublikos konsulatu Valensijoje - +34 963 816 291. Po darbo valandų galima skambinti visą parą veikiančiu Užsienio reikalų ministerijos telefonu +370 5 236 2444. Bendrasis pagalbos telefono numeris Ispanijoje – 112.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje. iOS: https://goo.gl/dOxeli; Android: https://goo.gl/rPwrfx.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi