Lietuvoje

2020.02.25 15:41

Indonezijos dovana Alytui – 700 kg gongas, kurių pasaulyje yra tik 13

Rūta Lankininkaitė, LRT.lt2020.02.25 15:41

Alytuje iškils Pasaulio taikos gongas. Jį Alytui dovanoja Indonezija. Tokių gongų pasaulyje dabar yra 12. Alytuje gongas turėtų suskambėti rugsėjo 21-ąją, Tarptautinę taikos dieną. Kur jis bus pastatytas, spręs alytiškiai.

Toks Pasaulio taikos gongas iškilo Indonezijoje, Balio saloje prieš 19 metų. Gonge pavaizduota žemės planeta, pasaulio religijos ir valstybių vėliavos. Iki šiol Indonezija tris gongus pastatė savo miestuose, o 9 padovanojo kitiems pasaulio miestams.

Keli jų Europoje – Šveicarijoje, Kroatijoje, Vengrijoje, ir kaip šis Ukrainoje, Kremenčuko miesto parke. Būtent iš ten Pasaulio taikos gongo idėja atkeliavo į Alytų.

„Bendraudami su susigiminiavusiu miestu Ukrainoje Kremenčuku, gavome pasiūlymą, kad Indonezijos vyriausybė ieško, kur dar pastatyti vieną gongą Rytų Europoje ar Baltijos šalyse, ir buvo pasiūlytas Alytus“, – pasakoja Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

700 kilogramų Indonezijoje išlietas gongas Dzūkijos sostinę turėtų pasiekti vasarą. Iki tol alytiškiai rinks jam vietą. Tikimasi, kad tai bus dar vienas turistų traukos centras.

„Manau, kad labai gera idėja būtų ant tilto jį pastatyti, kadangi tiltas yra aukščiausias pėsčiųjų takas Lietuvoje, tiesiog visame Alytuke turėtų skambėti tas gongas“, – mano alytiškės Ieva ir Urtė.

„Gongas, kuris skelbia aukštus virpesius, garsai gydo žmones, manyčiau, kad alytiškiai turi gražų parką, pėsčiųjų takus, varpą, turi muzikos instrumentus, gongas labai praturtintų miestą ir miestelėnus“, – sako alytiškis Romas.

Pastačius taikos gongą, jis tryliktasis pasaulyje, planuojama, kad pirmą kart suskambės rugsėjo 21-ąją -per tarptautinę taikos dieną.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5