Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.25 14:48

Klaipėdoje dėl vagysčių, grasinimų ir reketavimo teisiami nepilnamečiai

Klaipėdoje teisiami du paaugliai, apiplėšinėję kitus paauglius ir grasinę jiems. Nepilnamečiai plėšikai iš parduotuvės vogė cigaretes, įsibrovė į kioską, kėsinosi pagrobti moters rankinę.

Penkiolikmetis ir šešiolikmetis Klaipėdoje siautėjo pernai rugsėjį. Nepilnamečiai, kartais pasitelkdavo draugus, plėšikavo ir atvirai vogė, iš viso kaltinimai pateikti dėl penkių epizodų.

„Buvo grasinama vaikams prieš juos naudot fizinį smurtą, buvo prašoma pinigėlių, kur jie turėjo po keletą euriukų, o jiems nedavus, grasino įmest į šiukšlinę ir kitokį smurtą panaudot. Buvo kėsinamasi pagrobti elektroninę cigaretę, čia jau iš kito asmens, taip pat buvo kėsintasi pagrobti vyresnio amžiaus moters rankinę“, – nurodė prokurorė Rita Ušinskienė.

Vienas ryškiausių siautėjimo epizodų vyko prie vienos progimnazijos: gauja čia nuo rugsėjo vidurio įsigudrino gąsdinti, mušti ir reketuoti mokinius, o mėnesio pabaigoje keturi paaugliai ėmė veržtis į mokyklą – teko kviesti policiją.

Tėvai vaikus lydėjo į pamokas, policija budėjo prie mokyklos. Tačiau dėl viešosios tvarkos pažeidimo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą, mat tuo metu vaikinai buvo dar per jauni atsakyti už savo veiksmus.

Pasak prokurorės, paaugliai buvo įžūlūs, agresyvūs, gadino turtą. Vienas teisiamas pirmą kartą, kitas jau susidūrė su teisėsauga – viena byla išnagrinėta, vaikinas laukia nuosprendžio suimtas, su juo teisme bendrauta nuotoliniu ryšiu.

„Jis prisipažįsta pilnai, todėl tikiuosi, kad jis nebus nubaustas labai griežtai. – O kodėl jis taip elgiasi, kodėl taip siaučia, paaiškino? – Suprantat, jie nieks negali paaiškinti, kadangi kada jis vienas, jis nieko nepadarys tikrai, bet kada jau dviese, trise, aišku, kad jie yra per daug drąsūs“, – aiškina kaltinamojo advokatė Galina Korabliova.

Vaikinai kaltę pripažįsta, todėl bausmė gali būti švelnesnė, nei numato kodeksas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi