Lietuvoje

2020.02.25 12:54

Dėl neatsargaus gyvybės atėmimo Vilniaus ligoninėje teisiami du chirurgai

atnaujinta 16.44
BNS2020.02.25 12:54

Du Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės chirurgai teisiami dėl neatsargaus gyvybės atėmimo bei tarnybos pareigų neatlikimo, skelbia naujienų portalas 15min.lt.

Antradienį prieš Vilniaus apylinkės teismą stojo chirurgai Loreta Lapinaitė ir Antanas Eigminas, posėdis, nukentėjusiųjų advokatų pageidavimu, nagrinėjamas už uždarų durų.

Pasak 15min.lt, nei kaltinamieji, jų advokatai, nei prokuratūra ir nukentėjusieji bylos aplinkybių nekomentuoja.

RVUL Teisės ir personalo skyriaus vedėja Rūta Sinkevičienė sako, kad įstaiga situacijos detaliai komentuoti negali, nes neturi sutikimo atskleisti konfidencialius paciento duomenis.

„Taip pat turime gerbti jo artimųjų valią neviešinti teisme nagrinėjamos situacijos, todėl susilaikysime nuo detalesnių aplinkybių komentavimo. Juolab, kad teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje VšĮ Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė nedalyvauja“, – sakė R. Sinkevičienė.

Ji teigė, kad tokios situacijos yra skaudžios ne tik artimiesiems, bet ir pagalbą pacientui teikusiems gydytojams bei gydymo įstaigai.

„Tikime, kad teismas objektyviai įvertins visas aplinkybes ir priims teisingą sprendimą“, – sakė R. Sinkevičienė.

Pagal medikams pateiktus kaltinimus, Baudžiamojo kodekso numatoma maksimali bausmė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt