Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.25 12:50

Narkevičius užsiminė apie VTEK nutarimo apskundimą: teismas pateiktų tam tikras rekomendacijas

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius artimiausiomis dienomis žada priimti galutinį sprendimą dėl to, ar kreipsis į teismą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos sprendimo (VTEK), kuriame teigiama, kad ministras, priėmęs maitinimo paslaugų apmokėjimą iš ministerijai pavaldžių įmonių, pažeidė įstatymą.

„Šiomis dienomis (priimsiu sprendimą – ELTA). Dar susipažinsiu su paruošta medžiaga ir priimsiu sprendimą“, – antradienį sakė J. Narkevičius.

Jaroslavas Narkevičius tvirtina: nuotekos Klaipėdos uoste – švaresnės nei vanduo

Vis dėlto, jo teigimu, teismas galėtų pateikti rekomendacijas kitiems, patekusiems į panašias situacijas.

„Sprendimas skųsti lemia ne tiek noras pakeisti, bet situacijos išimtinumas, nes galbūt teismas paaiškins ir kitiems valstybės atstovams, kaip elgtis panašiomis situacijomis, nes tai yra gana subtilus precendentas, apie kurį yra viešai kalbama. Tikiuosi, kad teismas galės pateikti tam tikras rekomendacijas, kaip elgtis kitiems tokiomis situacijomis“, – teigė ministras.

Perklaustas, ar visgi skųs VTEK sprendimą, J. Narkevičius tik nusišypsojo.

Sausį VTEK nusprendė, kad, priėmęs maitinimo paslaugų apmokėjimą iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos, susisiekimo ministras J. Narkevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Klaipėdos uosto vadovas turėtų būti paskirtas kovo pabaigoje

Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovas turėtų būti paskirtas kovo pabaigoje, sako susisiekimo ministras J. Narkevičius.

„Procesas jau yra baigtinės stadijos, agentūros jau pateikė galimų kandidatų sąrašą. Mes vertinome, vakar kaip tik kalbėjome apie tą situaciją ir planuojame, kad kovo pabaigoje bus jau užbaigtas šitas procesas“, – antradienį žurnalistams sakė susisiekimo ministras.

Visgi atskleisti, kiek kandidatų yra svarstoma į vadovo vietą, J. Narkevičius atsisakė.

„Kol kas nenorėčiau apie tai kalbėti. Bet pasakysiu vienaip – kiekvienas atitinkamas kandidatas yra laukiamas ir mes stengsimės pritraukti (...) kuo platesnį ratą kompetentingesnių asmenų“, – tikino jis.

Kaip ELTA jau rašė, Prezidentūra paragino kuo greičiau surasti Klaipėdos jūrų uosto direkcijos vadovą. Valstybei strateginę reikšmę turintis uostas nuolatinio vadovo neturi nuo 2019 m. kovo, kai iš šių pareigų buvo atleistas Arvydas Vaitkus.

J. Narkevičius yra sakęs, kad Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovas gali būti paskirtas kovo pradžioje.

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis po kilusio skandalo atleido A. Vaitkų iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų. Jis tai motyvavo tuo, kad A. Vaitkus, dirbdamas Klaipėdos uosto vadovu, nebegalėtų būti objektyvus uoste veikiančioms įmonėms.

A. Vaitkus šį sprendimą apskundė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas skundą atmetė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi