Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.25 12:57

Ministerija parengė rekomendacijas buvusiems koronaviruso „karštuosiuose taškuose“

Laura Adomavičienė, LRT.lt 2020.02.25 12:57

Netylant diskusijoms dėl koronaviruso, antradienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rengia spaudos konferenciją, kurios metu pristatomos rekomendacijos žmonėms, keliavusiems po Kiniją bei Šiaurės Italiją. Jos metu viceministras Algirdas Šešelgis pranešė, kad tokios rekomendacijos jau išplatintos ugdymo įstaigoms.

„Situacija keičiasi ne dienomis, o valandomis, todėl esame priversti imtis vis naujų iniciatyvų ir priemonių“, – žurnalistams sakė A. Šešelgis. – „Yra parengtos rekomendacijos, jos jau išsiųstos ugdymo įstaigoms, mokykloms ir darželiams, kaip elgtis su tais vaikais, kurie grįžę su tėveliais po atostogų iš slidinėjimo, iš kalnų. Prašome tėvelių labai atsakingai pažiūrėti į šį dalyką. Vaikai yra labai judrūs“.

Jo teigimu, jeigu tik yra galimybė, raginama grįžusiems žmonėms dirbti nuotoliniu būdu.

„Arba jiems aiškiai turi būti duodamos rekomendacijos, kad jie neitų į darbą ir laikytųsi dviejų savaičių izoliacijos, vengtų masinių susibūrimo vietų“, – komentavo sveikatos apsaugos viceministras.

Rekomendacijos artimiausiu metu bus išplatintos ir pavėžėjimo paslaugas teikiančioms įmonėms. Taksi vairuotojai, ypatingai aptarnaujantys oro uostų teritorijas, raginami po kiekvienos kelionės specialiu skysčiu dezinfekuoti automobilius, ypač vidines ir išorės durų rankenėles.

SAM turimais duomenimis šiuo metu Šiaurės Italijoje registruota 270 užsikrėtimo koronavirusu atvejų bei 7 mirtys.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė sakė, kad nuo pirmadienio pradėtos taikyti ir kitos papildomos prevencijos priemonės. Kadangi tiesioginiai skrydžiai iš Šiaurės Italijos nėra atšaukti, visi keleiviai, atvykę iš šių teritorijų yra kruopščiai tikrinami. Pavyzdžiui, vakar, ir rizikos zonų atskrido du lėktuvai, vienas į Vilniaus oro uostą, kitas – į Kauno. Visi keleiviai buvo išlaipinti atskiroje zonoje, patikrinta asmenų kūno temperatūra, surinkti kontaktiniai duomenys bei įteiktos rekomendacijos kaip turėtų asmenys elgtis.

Atvykę iš Šiaurės Italijos kitais būdais, ne lėktuvu, asmenys kviečiami registruotis NVSC interneto svetainėje. Šiuo metu tokių, užpildžiusių anketas yra virš 400.

Visiems iš rizikos zonų atvykusiems asmenims rekomenduojama saviizoliacija dviem savaitėms, vengti socialinių kontaktų, neiti į darbą ar ugdymo įstaigą. Jeigu darbdaviai nesuteikia tokios galimybės dirbti nuotoliniu būdu, siūloma kreiptis į NVSC dėl nedarbingumo suteikimo.

Anot R. Lingienės, šiuo metu Lietuvoje dėl koronaviruso stebimi 790 asmenų. Į šį skaičių įtraukti abiejų vakar nusileidusių iš Šiaurės Italijos lėktuvų keleiviai, taip pat registravęsi internetu. Dar 88 asmenys stebimi atvykę iš Kinijos, kurių inkubacinis periodas nėra pasibaigęs.

Tuo tarpu pirminės sveikatos priežiūros įstaigos raginamos išlaikyti sveiką protą ir be reikalo negąsdinti pacientų. Jeigu asmuo nesilankė Kinijoje, Italijoje, neturėjo kontakto su koronavirusu COVID-19 sergančiu žmogumi, nereikia panikuoti ir jo siųsti dėl viso pikto pasitikrinti dėl koronaviruso.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas

Parengtos rekomendacijos dėl koronaviruso: Algirdas Šešelgis sako, kad situacija keičiasi ne dienomis, o valandomis

LRT.lt primena, kad Lietuvoje kol kas nėra užfiksuotų koronaviruso atvejų. Įtarimai dėl koronaviruso iš Šiaurės Italijos grįžusiam vyrui antradienį nepasitvirtino.

Italijoje didėjant užsikrėtusiųjų skaičiui, Lietuvoje artimiausiu metu siūloma skelbti ekstremalią situaciją. Žmonės, pastarąsias dvi savaites buvę Italijos šiauriniuose regionuose, įtrauktuose į viruso paveiktų zonų sąrašą, raginami registruotis Sveikatos ministerijos svetainėje.

Atsižvelgiant į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijas dėl koronaviruso, Lietuvos oro uostuose įsigalioja specialios keleivių iš Šiaurės Italijos patikros. Skaičiuojama, kad per savaitę iš šios šalies į Vilniaus oro uostą atvyksta kiek daugiau nei 14 lėktuvų reisų.

Ruošiantis galimam koronaviruso plitimui, Vilniaus miesto savivaldybė nurodė dezinfekuoti rankenas ir kitus liečiamus paviršius įstaigose, viešajame transporte, vėdinti patalpas. Apie tai „Facebooke“ pranešė meras Remigijus Šimašius. Pasak jo, artimiausiu metu taip pat ketinama platinti plakatus su informacija apie infekciją, jie bus pakabinti viešose vietose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi