Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.23 07:51

S. Skvernelis: net ir prieštaravusios šalys priims pabėgėlius

ELTA 2015.09.23 07:51

Lietuva iš viso priims 1 105 pabėgėlius iš Vidurio Rytų ir Afrikos valstybių, o dar kartą siūlyti pasidalinti daugiau pabėgėlių Europos Komisija (EK) bent artimiausiu metu neturėtų, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. Anot ministro, pabėgėlius žada dalintis ir tos šalys, kurios nepritarė Europos Komisijos kvotų sistemai.

Antradienį Briuselyje vidaus ministrams tik po balsavimo pavyko priimti EK siūlymą papildomai pasidalinti 120 tūkst. pabėgėlių. Prieš privalomas kvotas skirstant migrantus pasisakė Vengrija, Čekija, Rumunija ir Slovakija, Suomija balsavime susilaikė. Kvotoms anksčiau besipriešinusi Lenkija EK planui neprieštaravo. Lietuvai papildomai teks 780 žmonių, todėl bendras migrantų skaičius, kuris į šalį atvyks per dvejus metus sieks 1 105.

„Mes prisiėmėme šį skaičių solidariai su vyriausybės ir Seimo pritarimu. Tas skaičius toks ir yra“, – Eltai telefonu iš Briuselio sakė S. Skvernelis.

Pasak ministro, nepaisant 4 šalių pasipriešinimo EK pasiūlymui, kai kurių valstybių ministrai posėdyje pripažino, kad dalyvaus pabėgėlių skirstymo mechanizme.

Trečiadienį aptarti ES ištikusią imigracijos krizę rinksis Bendrijos vadovai. Europos vadovų taryba diskutuos dėl EK siūlomo nuolatinio pabėgėlių skirstymo mechanizmo, kuriam Lietuva prieštarauja, taip pat ES išorės sienų apsaugos, saugių šalių sąrašo, humanitarinės ir finansinės pagalbos teikimo JT įkurtoms pabėgėlių stovykloms Turkijoje, Jordanijoje ir Libane. Taip pat bus aptartas 1,8 milijardo eurų skubios pagalbos fondo Afrikai steigimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi