Lietuvoje

2020.02.25 11:21

Kaunas kol kas nesiryžta atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.25 11:21

Kauno valdantieji į Tarybos posėdžio darbotvarkę neįtraukė opozicijos siūlymo atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių miesto šventėse. Švenčių ir mugių organizatoriai sveikina tokį sprendimą, tačiau žalieji sako, kad miesto valdžia pritrūko ryžto mažinant taršą. Savivaldybės atstovai teigia, kad sudaryta darbo grupė spręs dėl vienkartinių plastiko gaminių naudojimo ne tik per renginius.

Vienkartiniai indai Kauno šventėse ir prekiaujant viešose vietose kol kas nebus draudžiami. Tarybos opozicijai siūlant atsisakyti vienkartinių plastiko gaminių, valdantieji komitetuose tokiai iniciatyvai nepritarė ir buria darbo grupę.

„Šiuo atveju svarbiau žiūrėti kompleksiškai, ne tik į didžiuosius miesto renginius, nes tai yra labai nedidelė dalis miesto gyvenimo, lygiai taip pat svarbu pamatyti ir švietimo įstaigas, kitas organizacijas ir tokius sprendimus priiminėti kompleksiškai“, – LRT TELEVIZIJAI sako Kauno mero patarėjas Tomas Jarusevičius.

Žinios. Kaunas neatsisakys vienkartinių plastikinių gaminių miesto šventėse

Nemuno saloje po kelių savaičių vyksiančios Kazimiero mugės organizatorius sako, kad draudimai problemos neišspręstų.

„Čia turėtų ir mokslininkai padirbėti, ir pramonė, kad būtų kuo pakeisti. Tos plastikinės įpakavimo priemonės irgi ne iš karto atėjo, per eilę metų žmonės priprato prie to. Kad žmonės pakeistų įpročius, reikės laiko, čia per vieną dieną ar naktį neišspręsi tokių dalykų“, – mano Kazimiero mugės organizatorius Vidas Juodsnukis.

Kauno valdžia dėl plastiko naudojimo jau yra sulaukusi kritikos, kai užpernai Kalėdų eglės puošmenos buvo pagamintos iš kelių milijonų plastikinių šiaudelių.

Žalieji sako, kad Kauno valdantieji, nepriimdami sprendimo dėl vienkartinio plastiko renginiuose, pritrūko sąmoningumo ir drąsos.

„Tai prisidėtų ir prie Europos Sąjungos (ES) direktyvos, kuri įsigalios 21 metais ir mažintų vienkartinių plastiko gaminių naudojimą, skatintų mūsų, kaip visuomenės, ekologinį sąmoningumą, tų pavyzdžių gerų jau turime“, – teigia Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovas Renaldas Rasimavičius.

Vienkartinio plastiko renginiuose atsisako Panevėžys, Neringa, Joniškio rajonas, nuo kovo – Vilnius, jį naudoti draudžia ir kai kurie festivaliai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.