Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.25 17:15

Prie „Laisvės ir teisingumo“ pakvietė prisijungti ir teisiamą buvusį Anykščių merą

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.02.25 17:15

Naująją „Laisvės ir teisingumo“ partiją kuriantys politikai plečia savo ratą. Kaip portalui LRT.lt sakė vienas partijos kūrėjų Remigijus Žemaitaitis, prie politinės jėgos pakviestas prisijungti dėl prekybos poveikiu teisiamas buvęs Anykščių meras Kęstutis Tubis kartu su jo vadovaujamu rinkimų komitetu.

Pirmadienį „Laisvę ir teisingumą“ kuriantys politikai R. Žemaitaits, Artūras Zuokas ir Artūras Paulauskas lankėsi Anykščiuose. Jie socialiniuose tinkluose dalinosi gausybe nuotraukų, o dalyje jų buvo matyti ir K. Tubis.

Portalui LRT.lt R. Žemaitaitis sakė, kad K. Tubį ir jo vadovaujamą rinkimų komitetą „Tubio sąrašas „Anykščių krašto labui“ pakvietė prisijungti prie naujosios partijos.

„Mes jį pakvietėme, jo komitetą jungtis Anykščiuose prie mūsų skyriaus. Kadangi vyksta teisminis ginčas, tą informaciją žmogus mums pateikė, kokia ji yra, kiek dar tų teismų gali vykti, kada vyks apklausa. Informaciją suteikė, o mes paaiškinome paprastą dalyką, kad kol nėra teismo sprendimo, smerkti ar sakyti, kad žmogus gali būti ar negali (partijoje – LRT.lt), mes negalime, nes gyvename teisinėje valstybėje“, – komentavo R. Žemaitaitis.

R. Žemaitaičio teigimu, K. Tubis informavo besitikintis, jog byla baigsis iki vasaros ir Anykščiuose besilankiusius partijos kūrėjus tikino, kad jokio kyšio nebuvo: „Manome, kad iki teismo sprendimo jis tikrai gali rinkti komandą ir bandyti dalyvauti. Jis tikisi ir labai nori, kad gegužės ar birželio mėnesį bus nuosprendis. Kiek jis mus supažindino <...>, tai ta byla be perspektyvos yra, gali viskas pasibaigti net pirmoje instancijoje.“

Paklaustas, ar K. Tubiui nepalankus teismo sprendimas turėtų įtakos jo prisijungimui prie partijos ir politinės ateities su ja, R. Žemaitaitis atsakė, kad tai būtų tik pirmosios instancijos teismo nuosprendis, o jei patektų iki aukščiausios instancijos, anot politiko, K. Tubis gali būti ir išteisintas.

Portalas LRT.lt susisiekė su K. Tubiu, jis patvirtino gavęs „Laisvės ir teisingumo“ kvietimą bendradarbiauti. Kol kas Anykščių politikas planų neatskleidžia, tačiau sakė neatmetantis galimybės dalyvauti ir Seimo rinkimuose.

„Mes galvojame bendradarbiauti, tiesa. Partijos dalimi tampa žmogus, kai jis parašo pareiškimą ir jis priimamas į partiją. Turi būti partija sukurta, registruota ir kad žmonės galėtų į ją vienytis, matyti įstatus. Aš, vis dėlto, esu teisininkas ir manau, kad žmogus turi priimti sprendimą, jį įforminti ir tada tapti partijos dalimi.

Ar ten buvo mūsų komiteto steigėjai, ar kandidatai – norės ar nenorės tapti partijos nariais, aš negaliu pasakyti. Tai yra kiekvieno žmogaus sprendimas“, – paklaustas apie „Laisvės ir teisingumo“ kvietimą komentavo K. Tubis, bet nepasakė, kada pats priims galutinį sprendimą dėl dalyvavimo rinkimuose.

Buvęs Anykščių meras taip pat sakė manantis, kad pirmosios instancijos teisminis procesas juda pabaigos link, tačiau kada bus priimtas sprendimas, pasakyti negalėjo.

„Teisminis procesas yra sunkiai prognozuojamas, pirma instancija, mano galva, juda link pabaigos, o kada bus galutinis procesinis sprendimas priimtas pirmoje instancijoje, negaliu pasakyti“, – sakė politikas.

Primename, kad 2019-ųjų rugpjūtį Utenos apylinkės teisme buvo pradėta nagrinėti prekyba poveikiu kaltinamo K. Tubio byla. Politikas kaltinamas iš dviejų verslininkų reikalavęs finansinės paramos savo rinkimų komitetui, rengiantis pernai vykusiems savivaldos rinkimams. Įtariama, kad už tai K. Tubis žadėjo verslininkams atsilyginti paslaugomis.

K. Tubis 2019-ųjų savivaldos rinkimuose siekė tapti Anykščių meru, bet nusileido rinkimus laimėjusiam Sigučiui Obolevičiui ir liko antras. Šiuo metu jis yra šio rajono savivaldybės tarybos narys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi