Lietuvoje

2020.02.25 07:21

Viceministras: visi mėginiai, kurie ištirti pirmadienį dėl koronaviruso Lietuvoje, yra neigiami

atnaujinta 07.35
LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2020.02.25 07:21

Pirmadienį pranešta, kad asmuo, kuris prieš keletą dienų sugrįžo iš Italijos, prastai pasijuto, karščiavo, todėl medikai dėl jo sveikatos būklės nusprendė atlikti nuodugnesnius tyrimus. Antradienį paaiškėjo, kad koronaviruso rezultatai – neigiami.

Kaip LRT RADIJO laidai „Ryto garsai“ sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, jo žiniomis, visi vakarykščiai gauti duomenys ir tyrimai parodė neigiamus koronaviruso rezultatus.

„Aš žinau paskutinę informaciją, kad visi mėginiai, kurie vakar buvo atvežti į laboratoriją, jie buvo ištirti ir rezultatai yra neigiami“, – sakė viceministras.

Anot jo, kiekvieno atvejo taip sureikšminti nereikėtų, atvirkščiai, pasidžiaugti, kad žmonės nenumoja ranka, o reaguoja, rūpinasi savo ir aplinkinių sveikata.

„Tų mėginių, matyt, dar bus ne vienas, greičiausiai gausime ir šiandien dar daugiau mėginių. Laboratorija yra pasiruošusi, žmonės ne pirmą kartą kreipiasi. Vakar, pavyzdžiui, turėjome penkis“, – sakė viceministras.

Pasak A. Šešelgio, tyrimo rezultatai užtrunka apie 6–7 valandas.

„Šiek tiek ramina mus, kad mes dar neturime koronaviruso, o dedame visas pastangas, kad kiek įmanoma greičiau, jei toks atvejis būtų nustatytas, būtų imtasi visų įmanomų priemonių, kad tas virusas neišplistų“, – kalbėjo A. Šešelgis.

Įtarimų Vilniuje sukėlė prastai pasijutęs vyras

Italija pranešė apie kelis mirties nuo naujojo koronaviruso atvejus, o šią šalį pamėgę lietuviai taip pat sunerimo. Pirmadienį reagavo ir specialistai, nes apie prastą sveikatos būklę pranešė iš šios šalies grįžęs vilnietis.

Privačios klinikos darbuotojams įtarimų sukėlė simptomai, todėl jie kreipėsi į Santariškių medikus.

„Kilo įtarimų, nes pacientas trečia diena karščiuoja ir jis šiandien parskrido iš šiaurinės Italijos dalies, kur šiuo metu yra daug užsikrėtimų koronavirusu, todėl, vengdami bet kokių įtarimų, kreipėmės į Vilniaus greitosios pagalbos ligoninę, kad transportuotų pacientą į infekcinę ligoninę“, – LNK televizijos „Žinių“ laidai sakė Rasa Lečickaja, privačios klinikos „InMedica“ Vilniuje regiono vadovė.

Anot jos, vyras, kuris buvo Italijoje, kreipėsi į kliniką, norėdamas įsitikinti, kad simptomai, kuriuos jis pastebėjo, nėra susiję su koronavirusu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.