Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.22 20:04

Labanorą apžiūrėti jau galima iš aukščiausio apžvalgos bokšto

Labanoro regioniniame parke atidarytas aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvos parkuose. Jo aukštis – net 36 metrai. Saugomų teritorijų tarnybos vadovai žada, kad bus dar aukštesnių, viršijančių 40 metrų aukštį, bokštų.

Norint užkopti į 36 metrų aukščio bokštą, reikės įveikti 214 laiptelių. Pirmuosius drąsuolius antradienį pasitiko Labanoro dūdos garsai.

Apžvalgos bokštas iškilo Mindūnų kempingo teritorijoje, šalia Baltųjų Lakajų ežero. Apie keturis 400 tūkst. eurų Europos Sąjungos paramos ir valstybės lėšų kainavęs bokštas pastatytas per tris mėnesius, vien metalinės konstrukcijos sveria trisdešimt šešias tonas.

„Užlipę pamatysite vieną didžiausių Lietuvos girių – Labanoro girią, Baltųjų Lakajų, Siesarties ežerus. Galėsite suvokti, kokia graži ta Aukštaitija“, – pasakojo Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direktorius Gedas Kukanauskas.

Pasak aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, praėjusio ES struktūrinių fondų etapo skirtos lėšos daugiausiai investuotos  ne tik į parkų infrastruktūrą, bet ir į galinčius pritraukti kuo daugiau turistų objektus. Esą regioniniai parkai neturėtų kartoti Anykščių regioninio parko karčios patirties, nesuvaldant turistų srauto prie lajų tako.

„Manau, kad kiti regionai iš [lajų tako] pasimokys ir kitą sezoną bus kur apsistoti, kur pavalgyti, vis infrastruktūra atsiras“, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Į Labanoro parke iškilusį apžvalgos bokštą nepailsint galima įlipti per tris šimtus sekundžių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi