Lietuvoje

2020.02.24 19:21

Iš Italijos grįžęs karščiuojantis vyras klinikai sukėlė įtarimų: vyras perduotas nuodugnesniems tyrimams

LRT.lt2020.02.24 19:21

Italija pirmadienį pranešė apie penktą mirties nuo naujojo koronaviruso atvejį, o šią šalį pamėgę lietuviai taip pat sunerimo.

Pirmadienį pranešta, kad asmuo, kuris prieš keletą dienų sugrįžo iš šios šalies prastai pasijuto, karščiuoja, todėl kreipėsi į privačią kliniką

Šiems įtarimų sukėlė simptomai, todėl kreipėsi į Santariškių medikus.

„Kilo įtarimų, nes pacientas trečia diena karščiuoja ir jis šiandien parskrido iš šiaurinės Italijos dalies, kur šiuo metu yra daug užsikrėtimų koronavirusu, todėl vengdami bet kokių įtarimų, kreipėmės į Vilniaus greitosios pagalbos ligoninę, kad transportuotų pacientą į infekcinę ligoninę“, – LNK televizijos „Žinių“ laidai sakė Rasa Lečickaja, privačios klinikos „InMedica“ Vilniuje regiono vadovė.

Anot jos, vyras, kuris buvo Italijoje kreipėsi į kliniką, norėdamas įsitikinti, kad simptomai, kuriuos jis pastebėjo nėra susiję su koronavirusu.

Klinikos atstovų teigimu, pirmadienį po šio įvykio „InMedica“ buvo uždaryta, taikytos specialios dezinfekcinės priemonės, o antradienį ji turėtų dirbti įprastu režimu.

Santarų klinikų vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene Jurgita Juozaitytė negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti informacijos, kad šiandien į Santaros klinikas buvo atvežtas įtariamas koronavirusu užsikrėtęs asmuo.

Ji pabrėžė, kad apie atvejį, kuris būtų patvirtintas, klinikos privalėtų nedelsiant informuoti Sveikatos apsaugos ministeriją, tačiau kol kas klinikos tokios informacijos neturi.