Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.24 12:16

Lietuvos URM pataria saugotis koronaviruso, bet spręsti dėl kelionių turi patys keliautojai

atnaujinta 14.52
LRT.lt 2020.02.24 12:16

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM), atsižvelgdama į koronaviruso keliamą grėsmę, pirmadienį popiet paskelbė rekomendacijas dėl kelionių į Italiją.

„Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats“, – rašo URM.

Lietuvos ambasada Italijoje pirmadienį anksčiau išplatino pranešimą apie tai, kad 2020 m. vasario 20 d. šiaurės Italijoje užfiksuotas koronaviruso protrūkis Lombardijos ir Veneto regionuose. Pateikiamos rekomendacijos nevykti į kai kurias šalies savivaldybes.

„Italijos Vyriausybė ėmėsi griežtų priemonių apriboti viruso plitimą. Dėl sparčiai plintančio naujojo koronaviruso draudžiama vykti į šias savivaldybes:

Lombardijoje: Codogno, Castiglione d'Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano;

Venete: Vo’ Euganeo, Mira.

Draudžiama vykti į viruso apimtas savivaldybes ir išvykti iš jų“, – skelbia ambasada.

Šiandien, vasario 24 d. Lombardijos regiono prezidentas Attilio Fonatana parengė potvarkį dėl apribojimų visoje Lombardijoje, kuris galios iki kito potvarkio paskelbimo. Potvarkyje numatytos tokios priemonės kovai su koronavirusu:

1) sustabdyti bet kokio pobūdžio renginius ar iniciatyvas, bet kokio pobūdžio susitikimus viešose ar privačiose vietose, įskaitant kultūrinio, rekreacinio, sportinio ir religinio pobūdžio renginius;

2) nutraukti visų lygių švietimo ir ugdymo paslaugų teikimą, įskaitant kursų, išskyrus specializuotus sveikatos specialybių kursus, taip pat išskyrus nuotolinio mokymo veiklą;

3) sustabdyti muziejų ir kitų kultūros institucijų viešąją veiklą.

Lietuvos ambasada Italijoje pabrėžė, kad šiuo metu judėjimas Šengeno erdve nėra ribojamas. Esantiems šalyje rekomenduojama stebėti situaciją.

„Atsižvelgiant į tai, kad situacija keičiasi labai sparčiai, sunku iš anksto nuspėti galimą viruso plitimo kryptį ir mastą, patartina sekti naujausius pranešimus apie viruso 2019-nCoV plitimą prieš nusprendžiant vykti į Italiją“, – rašo amabasada.

Naujausia informacija pateikiama Italijos Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.

Primenama, kad keliaujant reikėtų atsižvelgti į galimus Italijos valdžios skubius sprendimus įvesti prevencines priemones, pavyzdžiui, specialias patikras oro uostuose.

Be to, pabrėžiama, kad visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi