Lietuvoje

2020.02.24 11:56

Koronaviruso židinyje Milane atsidūrusi lietuvė: išsigandome ir sprukome

Aida Murauskaitė, LRT.lt 2020.02.24 11:56

Ispanijoje gyvenanti, tačiau dažnai į vyro gimtąją Italiją skraidanti Jurgita Miele pastarąją kelionę į Milaną prisimena su siaubu. Ji dar sekmadienį buvo Italijos mados sostine tituluojamame mieste. 

„Vyro įmonės biuras yra Milane. Jo partnerio darbovietėje du žmonės yra užsikrėtę, tad išsigandome. Milane buvome tris dienas, užvakar pradėjo plaukti skaičiai, kiek užsikrėtę žmonių, taip sparčiai jų daugėjo, kad pabūgome. Vakar pabėgome iš Milano į Apuliją“, – pasakojo J. Miele.

Penkerius metus Milane gyvenusi J. Miele šįkart lankėsi mados renginyje. Ji pasakojo, kad šiemet mados savaitė buvo kitokia, čia nesulaukta dizainerių iš Kinijos, garsusis Giorgio Armani savo kolekciją demonstravo už uždarų durų.

„Tai yra prevencinė priemonė, saugant visuomenės sveikatą“, – mados namai paskelbė „Twitter“ socialiniame tinkle.

Buvo atšaukta nemažai kitų renginių. Vasario 24 ir 25 dienomis dėl koronaviruso uždaryta Milano katedra, lankytojams atverta tik maldos vieta.

„Tuščios gatvės, oro uoste visi darbuotojai dėvi kaukes, draugai publikuoja nuotraukas iš parduotuvių – tuščios maisto lentynos“, – pasakojo lietuvė.

Pirmadienį Italijoje pranešta apie ketvirtą naujojo koronaviruso auką.

Italų pareigūnai ragina daugiau kaip 50 tūkst. žmonių, gyvenančių keliolikoje šiaurinių Italijos miestų netoli Milano, likti namuose, ten buvo uždarytos parduotuvės ir mokyklos.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) kol kas nepakeitė rekomendacijų dėl kelionių į Italiją. Kaip sakė URM atstovė Rasa Jakilaitienė, rekomendacijos bus atnaujintos pirmadienį.

Šiuo metu itin aktyvus slidinėjimo sezonas Italijoje, be to, rengta ne viena išvyka į Venecijos karnavalą. Kaip pasakojo kelionių agentūrų atstovai, nemažai lietuvių vyko į Romą ar Veneciją romantiškai praleisti Valentino dienos.

Kaip LRT.lt sakė kelionių įmonės „Baltic Tours“ kelionių ekspertas Andrius Paulionis, dar nė viena kelionė į Italiją neatšaukta, visi laukia URM rekomendacijų.

„Kaip bus nurodyta elgtis, taip ir elgsimės“, – patikino A. Paulionis.

Kelionių ekspertas sakė, kad pirmadienio rytą, po savaitgalio, kai itin intensyviai pasipylė neramios žinios iš Italijos, kelionių įmonė sulaukė sunerimusių klientų skambučių. Jie teiravosi, ar nekeičiamos jų suplanuotos išvykos, kaip jiems elgtis. Tačiau nė vienas neišsakė noro neskristi.

Kelionių rengėjas „Tez Tour“ organizuoja slidinėjimo keliones į Italiją, turistai vyksta į Veronos oro uostą. Artimiausias numatytas skrydis vyks šeštadienį.

„Situaciją dar vertiname, laukiame informacijos iš kolegų Italijoje bei Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijų“, – LRT.lt sakė „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė.

Su partneriais dėl tolesnių žingsnių Italijoje tariasi ir „Novaturas“.