Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.02 14:02

Signataras Vaišvila apie Kovo 11-ąją: visi galėjo būti paskelbti valstybės išdavikais

Signataras Zigmas Vaišvila atkreipia dėmesį į Kovo 11-osios Akto unikalumą – Lietuva vienintelė iš Sovietų sąjungos 1990-aisiais paskelbė nepriklausomybę ir dėl to Maskvos dėmesys Lietuvai buvo didžiausias.

„Maskvos dėmesys mums buvo didžiausias. Mus užgriuvo ekonominė blokada ir Sausio 13-oji. Man tai buvo didžiulė įtampos ir nežinios naktis, nes paryčiais buvau paskirtas ministro pirmininko pavaduotoju. Nesėkmės atveju ir signatarai, ir Sąjūdžio žmonės – visi galėjo būti paskelbti valstybės išdavikais kaip 1940-ųjų Seimas“, – sako signataras.

Susitikimas su signataru Z. Vaišvila laidoje „Labas rytas, Lietuva“. Šis bei visi kiti reportažai – ir portale LRT.lt.

Signataras Zigmas Vaišvila prisimena: Sąjūdis dar 88-aisiais nusprendė, kad nepriklausomybės siekis bus taikus

Z. Vaišvila prisimena, kad dar 1988-aisiais Sąjūdis apsisprendė, kad nepriklausomybės siekis per rinkimus bus taikus.

„Aš nežinau tokios patirties pasaulyje, kai okupacinė valdžia būtų priversta per rinkimus atstatyti nepriklausomybę“, – pastebi signataras.

Z. Vaišvila teigia besidžiaugiantis turima laisve ir galia savarankiškai priimti sprendimus, tačiau, anot jo, būtina atkreipti dėmesį į tai, kaip po nepriklausomybės atkūrimo suteiktos teisės yra panaudojamos.

Aš nežinau tokios patirties pasaulyje, kai okupacinė valdžia būtų priversta per rinkimus atstatyti nepriklausomybę.

„Mane liūdina, kad esame sutrikę ir pasimetę. Kodėl lietuvių savivertė pažeminama? Kodėl mes negalime Europos Sąjungoje kalbėtis kaip lygūs su lygiais, kodėl negalime NATO ne tik linksėti, bet ir kalbėti apie realius dalykus ir saugumą?

Žinokime savo istoriją, gerbkime save ir savo tautą, suvokime atsakomybę dėl mūsų tautos likimo. Tai visų pirma skirta jaunimui, kuris tęs tai, kas buvo padaryta“, – akcentuoja signataras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi