Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.24 10:45

Premjero ir prezidento rezidencijos vis dar tuščios: Nausėda žada įsikelti po metų, Skvernelis nebesikels

Prezidentui Gitanui Nausėdai ir premjerui Sauliui Skverneliui paskirtos rezidencijos – vis dar tuščios. Šalies vadovas į rezidenciją planuoja persikelti po metų, kai ji bus pritaikyta protokoliniams renginiams, tikina prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

Savo ruožtu ministras pirmininkas į jam paskirtą rezidenciją jau nebeplanuoja keltis dėl šeiminių aplinkybių, informuoja premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

„Planas nepasikeitė nuo pat inauguracijos praėjusių metų liepą. Prezidentas sakė, kad planuoja keltis į Turniškes, ir jis planuoja į jas keltis. Vienintelis dalykas, kad, įvertinus rezidencijų būklę ir įvertinus, kam jos turėtų arba galėtų būti naudojamos, pasidarė akivaizdu, kad tokia pastato būklė, kokia yra dabar, nėra tinkama rezidencijai“, – LRT RADIJUI sakė prezidento atstovas spaudai A. Bubnelis.

„Tie namai, tie pastatai buvo statyti tarpukariu kaip šeimų namai, todėl jie elementariai nėra pritaikyti tokio tipo renginiams“, – pridūrė jis.

Pasak G. Nausėdos atstovo spaudai, rezidencija turi būti pritaikyta tam tikriems protokoliniams renginiams.

„Šalies vadovo rezidencijai nėra vien tik vadovo ir jo šeimos gyvenimo vieta. Tai yra vieta, kur vyksta tam tikri protokoliniai renginiai, nedideli priėmimai, apsilankant ypač artimiems kitų šalių vadovams. Įprasta vadovų praktika kviestis juos į savo namus, į savo rezidenciją“, – teigė A. Bubnelis.

Prezidento atstovas spaudai taip pat patvirtino, kad 2020 metų prezidentūros kanceliarijos biudžete rezidencijos rekonstrukcijai yra numatyta skirti 359 tūkst. eurų, visgi, pasak A. Bubnelio, suma dar gali keistis.

„Minėta suma yra numatyta šių metų Prezidentūros kanceliarijos biudžete. Tai nereiškia, kad tai bus tiksli suma, kokia bus panaudota rezidencijos atnaujinimui. Šiuo metu vyksta pasirengimas jos atnaujinimui. (...) Dabar yra pirmasis etapas, kai yra rengiamas projektas, kaip galėtų atrodyti ši rezidencija“, – informavo A. Bubnelis.

Šalies vadovo atstovo spaudai teigimu, pabaigus projekto rengimo etapą, dar „bus perskaičiuota sąmata, įvertinti terminai, tačiau bet kuriuo atveju planas yra šį atnaujinimą padaryti per šiuos metus“.

Premjeras į jam paskirtą rezidenciją nesikelia dėl šeiminių aplinkybių

Savo ruožtu premjero patarėjas S. Malinauskas teigia, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis į jam paskirtą rezidenciją nesikelia dėl šeiminių aplinkybių.

„Pernai teko kelis mėnesius pagyventi ministrui pirmininkui, bet pagrindinė priežastis yra turbūt kaip ir daugeliui. Tai yra šeiminės aplinkybės, yra vaikai, kurie eina į mokyklą, yra aplinka, kaimynai, draugai, tam tikra rutina, kuri yra įprasta, ypač kai premjeras gyvena Vilniaus rajone ir visai į kitą pusę nuo Antakalnio ir Turniškių“, – LRT RADIJUI sakė S. Malinauskas.

„Be jokios abejonės, nėra lengva pakeisti visus įpročius. Tai yra didelis stresas šeimai ir, žinoma, buvo pasirūpinta tuo, kad apsauga būtų garantuota“, – pridūrė jis.

Pasak S. Malinausko, ministrui pirmininkui galioja kiek kitoks protokolas nei prezidentui, todėl, pasak jo, daugeliu atvejų susitikimams galima parinkti kitas alternatyvias vietas neformalioje aplinkoje.

„Ministras pirmininkas aiškiai sako, kad jau nebeplanuoja įsikelti į rezidenciją iki darbo pabaigos“, – informavo premjero patarėjas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi