Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.23 22:45

Vilniaus rajono savivaldybė pirmoji ėmė kompensuoti dantų protezavimą nepasiturintiems

Pasak ligonių kasos, norinčiųjų gauti kompensaciją už dantų protezavimo paslaugas eilės gerokai sutrumpėjo. Siekdamos padėti savo gyventojams per 20 savivaldybių pastaraisiais metais yra prisidėjusios prie tokių kompensacijų. Dantų protezavimo išlaidas nepasiturintiems gyventojams pradeda kompensuoti ir Vilniaus rajono savivaldybė.

Odontologo kabinete lankėsi ir pensininkas Juozas, gavęs pranešimą Iš Ligonių kasos, kad už dantų protezavimą bus skirta 500 eurų kompensacija.

„Kiek davė, už tiek gydysimės. Daugiau neduoda valdžia“, – juokavo pensininkas.

Gauti kompensaciją už dantų protezavimo paslaugas gali pensininkai, neįgalūs asmenys ir nepilnamečiai.

Panorama. Koronavirusas neatsitraukia: Italijoje – trečia auka, užsikrėtusiųjų jau virš 150 (su vertimu į gestų k.)

Odontologų teigimu, dėl prarastų dantų kreipiasi ir nemažai darbingo amžiaus žmonių, tačiau ne visi turi pinigų. Vilniaus rajono savivaldybė viena pirmųjų Lietuvoje pradeda kompensuoti dantų protezavimą darbingiems nepasiturintiems rajono gyventojams – vienam žmogui teks 500 eurų.

„Tiems žmonėms nutarėme padėti, kadangi tai liečia ne tik sveikatą, bet ir žmogaus savijautą, įsidarbinimo galimybes“, – teigia Vilniaus rajono savivaldybės atstovė Elena Kačanovskienė.

Pagal sutartį su savivaldybe, šią paslaugą teikia Vilniaus rajono poliklinika, į ją ir turi kreiptis žmonės.

„Jie gali būti registruoti ne mūsų poliklinikoje, bet turi gyventi Vilniaus rajone. Paslauga reikalinga rajono žmonėms“, – tikina Vilniaus rajono poliklinikos gydytoja Galina Skvarciany.

Per 20 savivaldybių pastaraisiais metais yra prisidėjusios prie kompensacijų už dantų protezavimą pensininkams bei neįgaliesiems.

Panevėžio rajono savivaldybė, daugiau nei dešimtmetį skyrusi lėšų tokioms kompensacijoms, šiemet jų nenumatė.

Ligonių kasoms skyrus daugiau lėšų, taikant išmokų lubas, o nuo pernai – leidžiant pakartotinai į eilę įsirašyti tik praėjus 3 metams po paskutinio protezavimo, už kurį gauta kompensacija, eilės gerokai aptirpo.

„Kai išnyks eilės, šių metų pabaigoje savivaldybės galės neskirti lėšų tiems pacientams, kuriems skiriame mes, bet galbūt jie galės prisidėti prie kitų žmonių, kaip socialiai remtinų, finansavimo“, – tikina Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Zaksas.

Dabar eilėje – apie 50 tūkstančių laukiančiųjų, išmokas jie turėtų gauti dar šiemet. Neatmetama, kad išnykus eilėms ir likus lėšų, būtų svarstoma galimybė išplėsti asmenų, kuriems būtų kompensuojamas protezavimas, sąrašą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi