Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.23 22:19

Ministerijų perkėlimas po vienu stogu ir toliau stringa: nesutaria, kur jos būtų keliamos

Idėją ministerijas sukelti po vienu stogu, kėlė ne viena Vyriausybė. Dabartinė net užsakė studiją, ekspertai pasiūlė keturias galimas vietas, tačiau tuo viskas ir baigėsi – nepigi studija nugulė į stalčių, o pastatyti ministerijų miestelį jau aišku, kad šios kadencijos valdžiai nepavyks.

„Niekas dabar šiandien dienai negali pasakyti, ar ji liks stalčiuje, ar bus panaudota“, – taip Valstybės turto departamento vadovė kalba apie ministerijų miestelio studiją. 47 tūkstančius eurų kainavusi ir pernai pristatyta dabar nugulė į stalčių.

„Mes žinome, kiek galėtų kainuoti ministerijų perkėlimas į vienas patalpas, projekto vertės varijuoja priklausomai nuo vietos pasirinkimo. Tos investicijos yra gana didelės – nuo 62 iki 67 milijonų eurų“, – teigia finansų ministerijos atstovė Aušra Vičkienė.

Panorama. Koronavirusas neatsitraukia: Italijoje – trečia auka, užsikrėtusiųjų jau virš 150 (su vertimu į gestų k.)

Ekspertai parinko keturias vietas, kur galėtų įsikurti ministerijų miestelis: teritorija šalia Seimo, kur šiuo metu yra automobilių aikštelė, Goštauto gatvės kvartalas, geležinkelio stoties ir VDU Švietimo akademijos teritorijos. Nors studija parengta, vietos parinktos, tikimybė, kad tai virs realiu projektu, labai menka.

„Analizė labai aiškiai parodė, kad šiuo metu tikrai nėra tas laikas, kada būtų optimalu tokį projektą paleisti. Ir turto bankas savo skaičiavimais mato, kad yra projektų, kuriuos reikia padaryti pirmiau“, – teigia finansų ministras Vilius Šapoka.

Ši Vyriausybė ne pirmoji, pasišovusi ministerijas sukelti po vienu stogu. Gedimino Kirkilo vadovaujamas ministrų kabinetas irgi puoselėjo tokį planą. Tada nepavyko, bet „socialdarbiečių“ lyderio teigimu, anksčiau ar vėliau šis projektas vis tiek turės būti įgyvendintas.

„Kodėl tas klausimas iškilo, todėl kad 2006–2007 metais mes svarstėme, kaip sumažinti kamščius Vilniuje. Vienintelė buvo reali išvada, kad kamščių miesto centre nesumažinsi neiškėlus vyriausybinių įstaigų. Tuo metu mes bandėme įvairius variantus - keisti ministerijų darbo laiką, kad ne vienu metu važiuotų ir panašiai“, – prisimena G. Kirkilas.

Šiai valdžiai vos nepavyko į Kauną iškelti Žemės ūkio ministerijos, tačiau ministro Andriaus Palionio idėja nesužavėjo ir ji liko Vilniuje. O minčiai visas ministerijas sukelti į vieną miestelį, A. Palionis nesipriešintų.

„Palaikyčiau tą idėją, kad būtų ir administracinė našta sutaupyta, jeigu žiūrėtume iš valstybės viešųjų finansų“, – tikina ministras.

Opozicijos lyderis teigia, svarbiausias klausimas - kur miestelis būtų. Siūlymas jį įkurti prie Seimo buvo iškart atmestas. Tokiam miesteliui, Seimo opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko teigimu, Vilniaus centre ne vieta.

„Jeigu kelti, tai kažkur ar Savanorių prospekte, ar kitoje pusėje, kur iš tikrųjų galėtų nebūti tokio transporto srauto didžiulio, kur būtų patogu privažiuoti, tiek iš miesto, tiek įvažiuoti į Vilnių iš kitų miestų“, – teigia jis.

Tuo metu Vyriausybės pastato iš Vilniaus centro iškelti nesvarstoma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi