Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.22 13:03

Seimui pristatyta kandidatė į generalinio prokuroro postą E. Dambrauskienė

ELTA 2015.09.22 13:03

Antradienį Seimui pristatyta Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlyta kandidatė į generalines prokurores Edita Dambrauskienė.  

Ją pristačiusi šalies vadovės vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė sakė, kad kandidatės pasirinkimą lėmė visų pirma tai, kad jos profesinė kvalifikacija yra aukšta ir jos įgytas patyrimas yra svarbus.

„Per savo, kaip teisininkės, karjerą kandidatė yra susipažinusi su visų grandžių darbu“, – sakė R. Svetikaitė. Jos teigimu, E. Dambrauskienė yra tinkama kandidatė įgyvendinti tuos iššūkius, kurie šiandien keliami prokuratūrai.

Pati kandidatė iš Seimo tribūnos sakė, kad visą gyvenimą dirbo ir dirba Lietuvai. Kalbėdama apie prokuratūros problemas, ji akcentavo ikiteisminio tyrimo kokybę ir trukmę, viešojo intereso gynimo svarbą.

„Mano apsisprendimą nulėmė aiškus situacijos šioje sistemoje suvokimas ir mano, kaip Lietuvos valstybės piliečio, siekis turėti nepriklausomą ir nešališką instituciją, kurioje būtų gerbiamos žmogaus teisės, ginamas viešasis interesas, būtų užtikrintas kokybiškas, savalaikis, kvalifikuotas, teisės aktais priskirtų funkcijų atlikimas“, – sakė E. Dambrauskienė.

Kalbėdama apie prokuratūros problemas, ji akcentavo ikiteisminio tyrimo kokybę ir trukmę, viešojo intereso gynimo svarbą. Pasak E. Dambrauskienės, jei ji būtų paskirta generaline prokurore, norėtų išvengti per ilgo bylų nagrinėjimo, nepagrįsto pasiklausymo priemonės naudojimo, siektų pagerinti prokurorų atranką ir garantuoti jiems karjeros galimybes, užtikrinti aiškią ir skaidrią skatinimo sistemą.

Trečiadienį planuojami kandidatės susitikimai su Seimo frakcijomis. Planuojama, kad ketvirtadienį Seimas balsavimu apsispręs, ar pritarti E. Dambrauskienės kandidatūrai.

Kandidatė į generalines prokurores teisės magistro laipsnį yra įgijusi Vilniaus universiteto Teisės fakultete ir turi 17 metų įvairiapusės teisinio ir vadovaujančio darbo patirties. E. Dambrauskienė yra dirbusi ikiteisminio tyrimo pareigūne, Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurore, advokate, buvo Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja. Nuo 2011-ųjų jau penkerius metus vadovauja Kaišiadorių rajono apylinkės teismui.

Prokuratūrai šiuo metu laikinai vadovauja Darius Raulušaitis po to, kai šių metų birželį baigėsi prokuroro Dariaus Valio įgaliojimai.

Generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.            

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi