Lietuvoje

2020.02.23 14:19

Mobilieji paštininkai turėjo viską supaprastinti, bet jais nesidžiaugia nei gyventojai, nei patys paštininkai

Jovita Gaižauskaitė, Reda Gilytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.23 14:19

Vydmantiškiai nepatenkinti mobiliųjų laiškininkų teikiamomis paslaugomis. Esą aptarnavimas, palyginti su pašto skyriumi, pailgėjo ir suprastėjo. Lietuvos pašto atstovai tikina, kad kaimiškų vietovių gyventojai pratinami prie šiuolaikiškos paslaugos ir ji turėtų būti prieinamesnė bei patogesnė.

Vydmantuose jau mėnesį numatytoje vietoje klientus paštininkė aptarnauja tik pusvalandį per dieną. Likusį laiką teikia mobilaus laiškininko paslaugas. Tačiau gyventojai paslauga nepatenkinti.

Dabar, kai pašto durys užrakintos, skundus išklausyti tenka šalia veikiančios bibliotekos darbuotojoms ir seniūnui. Vyresni žmonės sako nemokantys išsikviesti mobilaus laiškininko.

Mobilieji laiškininkai – galvos skausmas vydmantiškiams: aptarnavimas pailgėjo ir suprastėjo

„Sunkiausia žmonėms užsisakyti šitą paslaugą. Aš bendraudavau dažniausiai su vyresnio amžiaus žmonėmis. Jie sakydavo „Zina, mums neina, tu paskambink, mes nemokam su tuo autoatsakikliu“, – pasakoja vydmantiškė Zina.

„Daug nusiskundimų ne iš vieno žmogaus ir ne iš dviejų buvo gauta, o tas mobilus paštas atvyksta pusę valandos, nespėja tikrai žmonės ir atvykti, ir susitvarkyti savo reikalų“, – situaciją komentuoja seniūnas Rimvydas Šakinis.

Vydmantų bibliotekos bibliotekininkė Romutė Girskienė atkreipia dėmesį, kad mažesnėse vietovėse paštas buvo paliktas.

„Yra mažesni miesteliai – Salantų, Darbėnų – kurie turi iki 1,5 tūkst. gyventojų, pas juos paliko paštą, o mums paštą uždarė vien todėl, kad mes vadinamės kaimu. Kai vyko susitikimas su pašto darbuotojais, (pasakė) „ieškokit miestelio statuso, tada jums paštas bus paliktas“, – prisimena R. Girskienė.

Buvusios pašto darbuotojos sako nesutikusios tapti mobiliomis, esą iškart žinojo, koks krūvis laukia didžiausioje Kretingos rajono gyvenvietėje, turinčioje 2,5 tūkst. gyventojų.

„Mes žinom, kad yra beprotiškas darbo krūvis, labai didelis krūvis. Žinokit, iki 17 val. vakaro tikrai žmogus nespėja“, – tikina buvusi Vydmantų pašto viršininkė Dalia Petrauskienė.

Lietuvos pašto atstovė sako, kad dar metus kaimuose pašto skyriai veiks, kad ir pusvalandį per dieną, bet klientai pratinami prie šiuolaikiškos paslaugos.

„Visoje Lietuvoje, kaimiškose vietovėse, bus įvesta mobilaus laiškininko paslauga. Operacijų stacionariame pašte yra 4–5, o iškvietimų ir operacijų būtent pas klientus apie 2 300 per savaitę“, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.

Mobilūs laiškininkai teikia visas paslaugas kaip ir skyriuose: galima prenumeruoti leidinius, mokėti mokesčius, gauti pensijas, siųsti ir gauti siuntas.

Apie tai – reportaže:

Mobilieji laiškininkai – galvos skausmas vydmantiškiams: aptarnavimas pailgėjo ir suprastėjo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.