Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.21 19:39

Rasa Budbergytė teigia, kad turime laikytis savo pozicijos dėl ES biudžeto

Penktadienį prasidėjo svarstymai dėl Europos Sąjungos 2021–2027 metų biudžeto, tačiau neaišku, kada jį pavyks patvirtinti. Kaip LRT TELEVIZIJAI teigia Biudžeto ir finansų komiteto narė Rasa Budbergytė, derybose dėl biudžeto turime laikytis savo pozicijos.

„Visi laukia, koks naujas projektas bus padėtas ant plenarinės sesijos stalo po dvišalių ir daugiašalių derybų, kurios šiuo metu dar intensyviai vyksta, mano žiniomis, Briuselyje“, – pasakoja parlamentarė.

Taupusis valstybių ketvertas – Austrija, Danija, Nyderlandai ir Švedija – nori Europos Sąjungos biudžetą sumažinti 75 mlrd. eurų.

„Jie labai kietais laikosi savo pozicijos. Tos šalys, kurios iš Europos Sąjungos biudžeto gauna daugiau nei sumoka, irgi labai kietai laikosi savo pozicijos, sakydamos, kad yra tradicinės politikos sritys, nusipelniusios dėmesio, ne tik tai naujieji Europos Sąjungos prioritetai. Ir sakykime, nė viena pusė nenori nusileisti ir čia rasti kompromisinį sprendimą, kad patenkintų abi puses“, – pasakoja politikė.

Tačiau politikė pastebi, kad nepaisant tokių pareiškimų, Lietuvai nereiktų atsisakyti savo pozicijos ir stengtis gauti sau naudingus pasiūlymus.

Ji taip pat džiaugiasi pasiūlymu Lietuvai skirti per septynerius metus 180 mln už emigravusius iš Lietuvos asmenis, bet tai, politikės manymu, yra per mažai, nes už tai nebus galima daug ko atlikti.

R. Budbergytė pastebi, kad Europos Sąjungoje mūsų pozicija ir norai pakankamai išskirtiniai, todėl tume mažai partnerių, kurie palaikytų mūsų poziciją derybose.

Mes turime mažai partnerių, kuriems būtų svarbios tos pačios temos, taip pat turime mažai partnerių derybose.

Visas pokalbis

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narė: Briuselyje šiuo metu visi laukia, kas bus padėta ant plenarinio stalo
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi