Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.21 16:50

Karbauskis mato galimybę dirbti su konservatoriais, bet sako – to turi norėti ir pastarieji

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.02.21 16:50

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis su nemaža abejone žiūri į galimą jo partijos ir konservatorių bendradarbiavimą po Seimo rinkimų, tačiau pabrėžia – toks darbo pavyzdys egzistuoja savivaldybėse, o žengti žingsnius centrinės valdžios lygmenyje reikalingas ne tik Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos noras.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis šią savaitę pareiškė matantis galimybę jau dabar suburti atsakingų partijų branduolį, kurios po Seimo rinkimų galėtų sudaryti valdančiąją koaliciją kaip atsvarą populistams.

R. Karbauskis LRT.lt Kaišiadoryse sakė, kad su „valstiečiais“ šiuo klausimu G. Landsbergis dar nekalbėjo.

„Su mumis kontakto dėl šio klausimo nebuvo, tiesa, aš šią situaciją komentavau truputį kitaip ir pasidžiaugiau, kad G. Landsbergis rinkimų kampaniją prieš rinkimus derina nebe su verslininku D. Mockumi, o su šalies prezidentu. Tai, mūsų vertinimu, yra didelis pokytis. O šnekant apie atsakingumą, tai visi atsakome už tuos veiksmus ir sprendimus, kuriuos vykdome. Aš manau, kad Seime nėra neatsakingų partijų, bet klausimas, ką omenyje turi Gabrielius, jis vienas ir težino֧“, – sakė R. Karbauskis.

Paklaustas, ar mato bent teorinę galimybę rudenį sėsti prie bendro derybų stalo, R. Karbauskis tvirtino tokios situacijos neatmetantis. Vis dėlto, pasak jo, ieškoti bendrų sąlyčio taškų ir reikšti norą bendradarbiauti turi būti abiejų partijų reikalas, kuris per visą šią kadenciją sekėsi itin sunkiai.

„Aš galiu pasakyti pavyzdį savivaldybių lygmenyje. Kaišiadoryse koalicijoje yra „valstiečiai“ ir konservatoriai. Mes pajėgūs esame dirbti, vardan žmonių, jeigu tai naudinga Lietuvai. Nesvarbu, tai savivaldybių ar nacionaliniu lygiu. Klausimas yra kitas, reikia norėti tai daryti“, – teigė valdančiųjų lyderis.

Pasitikslinus, kuri pusė rodo mažiau noro bendrauti, R. Karbauskis bedė pirštu į konservatorius, kurie, pasak „valstiečių“ lyderio, dar nuo šios kadencijos pradžios nerodė iniciatyvos siekti konstruktyvaus pokalbio.

„Mes nuo pat pradžių jautėme, kad su mumis nenorima sudaryti koalicijos po 2016-ųjų Seimo rinkimų, nes pirmieji pareiškimai buvo, kad su R. Karbauskiu šnekėtis negalima, su Sauliumi Skverneliu kalbėsimės, ten buvo tokie pareiškimai. Tai buvo pareiškimai arba mus iš karto sudraskyti, arba pasakoma, kad su partijos pirmininku mes nesiderėsime, o šnekėsimės su kandidatu į premjerus. Tai nėra tas kelias. <...>

Tai buvo veiksmai, kad nesiderėtų, ir manau, kad jie (konservatoriai-LRT.lt) turėjo tą planą iš karto, kad mus sudraskys ir bus neeiliniai rinkimai, o jie susigrąžins valdžią. Jiems, deja, tai nepavyko ir atitinkamai, jeigu bus noras ir ketinimai... Kita vertus, labai sunku pasakyti, kad tokia liberali partija, kaip konservatoriai, kurie nieko bendro neturi su tradicinėmis konservatyviomis vertybėmis, kaip su ja pavyktų kažką suderinti, nes per tą laiką, dirbome tris metus, jie aiškiai rodo, kad jiems visai nerūpi tai, kas mums rūpi“, – sakė R. Karbauskis.

LRT.lt primena, kad nors G. Landsbergis prezidentūroje nevardijo, kokias partijas laiko atsakingomis, tik paaiškino, jog tai tokios partijos, „kurios kelia sau svarbiausius valstybės tikslus, nekelia nerealistinių tikslų, žiūri į valstybės valdymą atsakingai, nevengia atsakomybės tąja prasme, kad tai nėra ketverių metų partijos“.

„Atsakingumas yra priešprieša populizmui“, – teigė G. Landsbergis.

Anot jo, dabar valdžioje esantys „valstiečiai“ turi galimybę tapti valstybiška partija.

Seimo rinkimai vyks spalį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi