Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.21 14:33

Seimo komitetas aiškinsis medžioklės, kurioje buvo sumedžiota stumbrė, aplinkybes

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas antradienį rinksis į neeilinį posėdį, kuriame aiškinsis medžioklės, kurioje buvo nušauta stumbrė, aplinkybes.

„Planuojame klausti, kaip organizuojama ir kaip kontroliuojama komercinė medžioklė, kaip konkrečiai buvo planuojama, organizuojama ir prižiūrima medžioklė, kurioje sumedžiotas stumbras. Stumbro medžioklės atveju mums bus įdomu, kaip buvo apiformintas pažeidimas. Buvo išrašyta bauda dėl stumbrės nušovimo, tačiau nebuvo fiksuojama, kad tai vaikinga stumbrė“, – ELTAI sakė komiteto narė konservatorė Aistė Gedvilienė.

Ji sakė, kad į posėdį kviečiami Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos departamento (AAD), Valstybinių miškų urėdijos atstovai, taip pat medžioklėje dalyvavę politikai ir keli verslininkai.

„Nededame daug vilties, kad jie (verslininkai. – ELTA) tikrai dalyvaus, nes niekas jų neįpareigoja“, – sakė Seimo narė.

Panevėžio rajone sausio pradžioje per varyminę medžioklę galimai „valstiečio“ Jono Slapšinsko buvo sumedžiota stumbro patelė.

Vasario 14 dieną pranešta, kad Panevėžio regioninio padalinio Pašilių stumbryne nugaišo sausio pradžioje priglaustas stumbriukas. Paaiškėjo, kad stumbriukas yra sumedžiotos stumbro patelės jauniklis.

Už sunaikintą jauniklius vedžiojančią (maitinančią) stumbro patelę nustatomas trigubas bazinis tarifas, todėl žala sieks apie 36,6 tūkst. eurų. Taip pat, atsižvelgiant į tai, kad laukinei gyvūnijai buvo padaryta ypač didelė žala, AAD kreipsis į prokuratūrą pradėti ikiteisminį tyrimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi