Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.21 12:29

Karbauskis Kaišiadoryse – apie tvirtą stuburą, Masiulio klausimą ir „durnos valdžios“ vaizdavimą

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2020.02.21 12:29

Artėjant rudenį vyksiantiems Seimo rinkimams, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) lyderis Ramūnas Karbauskis toliau keliauja po šalies regionus ir giriasi nuveiktais darbais. Tarp jų – griežtesni alkoholio ribojimai. „Jei kas sako, kad rusai daugiau geria, tai, pagal PSO statistiką, mes gėrėme daugiau.“

Penktadienį R. Karbauskis lankėsi Kaišiadoryse, ten prieš vidurdienį susitiko su vietos bendruomene, o jau po kelių valandų apsilankė šalia esančiuose Žasliuose.

Į Kaišiadorių kultūros centro salę sugužėjo kelios dešimtys žmonių, didžioji jų dauguma – senjorai.

„Atvirumui mes pasikvietėme žmogų, kuris žinomas Lietuvoje, mūsų „valstiečių“ pirmininką. Mes pasiruošę atvirumui, kalbėtis su jumis“, – taip Kaišiadoryse buvo pristatytas R. Karbauskis.

Tai jau ne pirmas „valstiečių“ lyderio susitikimas su regionų žmonėmis, šią savaitę R. Karbauskis dar lankėsi ir Panevėžyje.

R. Karbauskis prisiminė, kad Panevėžyje susirinko vyresnio amžiaus žmonės, kuriuos galima pavadinti politologais, anot R. Karbauskio, jie itin seka politines peripetijas Lietuvoje.

Kalbėdamas Kaišiadorių kultūros centre „valstiečių“ vedlys pasidžiaugė darbais, kuriuos ši valdžia nuveikė, taip pat negailėjo kritikos buvusioms valdžioms. Ypač kliuvo politikams, dirbusiems kriziniu laikotarpiu.

„Mes „Sodroje“ radome 3,7 mlrd. eurų skolų, kai atėjome į valdžią. Kiekvienas pensininkas sumokėjo palūkanų apie 1750 eurų. „Sodra“ realiai buvo prie bankroto ribos“, – sakė R. Karbauskis ir pasidžiaugė, kad jau dabar „Sodra“ pradėjo „kaupti lašinius“.

Daug dėmesio R. Karbauskis skyrė ir kitoms ekonominėms temoms, pabrėžęs, kad krizinio laikotarpio valdžios sprendimai dar bus jaučiami keletą metų.

„Tas brangus skolinimasis, kuris buvo krizės metu, kainavo brangiai. Ir dar iki 2022 metų dalį palūkanų mes mokėsime. Tai buvo labai kvailas sprendimas, jis mums kainavo“, – sakė R. Karbauskis.

Gyrė Vyriausybės sprendimus ir žėrė kritiką buvusiesiems

Kaišiadoryse R. Karbauskis nepraleido progos priminti ir keletą esminių sprendimų, kuriuos ši Vyriausybė bei Seimas priėmė. Vienas tokių – alkoholio įstatymų sugriežtinimai ir tam tikri švietimo reformos pokyčiai.

„Ar blogai, kad uždraudė alkoholio reklamą? Kad amžiaus cenzas 20 metų? Manau, tai nėra blogai. Kas skaudžiausiai palietė, tai akcizų pakėlimas. Ir jei kas sako, kad rusai daugiau geria, tai, pagal PSO statistiką, mes gėrėme daugiau“, – apie alkoholio draudimus sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderio teigimu, alkoholinės psichozės atvejų po sprendimų sumažėjo beveik perpus.

„350 žmonių išlieka kasmet gyvi vien dėl to, ką mes padarėme“, – sako R. Karbauskis.

Anot R. Karbauskio, jam sunkiai suprantama, kodėl iki šiol alkoholis buvo pasiekiamas tokiose vietose kaip paplūdimys. Pasak R. Karbauskio, tai ne ta vieta, kur tokia produkcija reikalinga.

„Kodėl šalia vaikų ir šeimų turi būti pardavinėjamas alkoholis? Nė velnio ten nereikia“, – apie alkoholio draudimą paplūdimiuose pasisakė politikas.

Karbauskis: Narkevičiaus saugojimas buvo stuburo tvirtumo klausimas

„Valstiečių“ vedlys taip pat nepraleido progos priminti ir apie pastarųjų mėnesių aktualijas. Viena jų – susisiekimo ministro J. Narkevičiaus klausimas.

Pasak R. Karbauskio, ministro „saugojimas“ pakenkė valdžios įvaizdžiui, tačiau, jei jis būtų atleistas, tai būtų parodę, jog politikas buvo atleistas „dėl nieko“.

„Ar mums pakenkė J. Narkevičiaus saugojimas? Taip, pakenkė. Bet jei aš neturėčiau stuburo, jis būtų atleistas dėl nieko. Jis nieko nepažeidė“, – audringai apie J. Narkevičiaus situaciją kalbėjo R. Karbauskis.

„Valstietis“ nepraleido progos įgelti ir už prezidentūros išplatintas pažymas, kuriose buvo „ieškoma“ su ministru susijusių asmenų.

„Rado paštininkų. Juokinga“, – sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskio teigimu, „valstiečiai“ jau pasimokė, kuomet iš Vyriausybės kabineto atleido žemės ūkio ministrą Bronių Markauską. Anot partijos lyderio, tai buvo nepatirties klaida.

„Noriu pasakyti viena. Tai yra stuburo klausimas. Jei dėl to reikia atstatydinti ministrą, tai velniop. Mes jau Markauską atstatydinome, mums trūko patirties politikoje, todėl toks sprendimas priimtas buvo“, – sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ vedlys apie visuomenės požiūrį į valdžią: ką jūs girdite, kad valdžia – durna

„Valstiečių“ vedlys šiek tiek su ironija pažiūrėjo į valdžios vaizdavimą viešojoje erdvėje. R. Karbauskis retoriškai paklausė susirinkusių: o kokią valdžią jūs matote?

„Blogai, kada nėra kitos informacijos. Ką jūs girdite pastoviai, tai, kad valdžia – durna. Tą girdite pastoviai“, – svarstė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis taip pat prisiminė Vyriausybės vadovo onkologinę ligą. Jis, pasak R. Karbauskio, visą laiką būdamas ministru pirmininku sulaukdavo daugiausia kritikos, kartais – ne visada argumentuotos.

„Jis susirgo ne dėl to, kad giminėje buvo sergančių šia liga, o dėl nervų. [...] Kada tu visus trejus metus kasdien girdi, koks tu idiotas ar klounas, nėra taip paprasta. Aš, pavyzdžiui, nežiūriu televizijos. Aš stengiuosi nieko neskaityti, be to, ką sako oponentai. [...] Mes turėjome, greičiausiai, pirmą atvejį Europoje, kada sirgdamas onkologine liga premjeras dar ir dirbo“, – premjero sveikatos būklės pagerėjimu pasidžiaugė R. Karbauskis.

Pasak politiko, būnant valdžioje spaudimas jaučiamas nuolatos, tačiau jei su tuo nesusitvarkai, politikoje būti sunku.

Pats R. Karbauskis teigia, kad asmeniškai stengiasi nereaguoti, tačiau dažnai kyla klausimų, o kaip į tai pažiūrės aplinkiniai.

„Ar skauda, kada mane išpaišo kaip klouną? Man neskauda. Bet ką galvoja vaikai, kai mato dėdę, kurį išpaišo klounu. Vaikams tai yra patyčios, juos to moko“, – kritikos poros metų situacijai negailėjo „valstiečių“ vedlys.

„Spaudimas daromas nuolat, tačiau aš nelabai į tai reaguoju. Manęs neveikia, kad mane filmuoja. Pripranti ir išmoksti, nes kitaip negali. Jeigu kitaip, tada negali būti politikoje“, – susirinkusiesiems pasakojo R. Karbauskis ir dar kartą pabrėžė, kad situacijas reikia vertinti per kritinį mąstymą ir remtis dokumentais ir skaičiais.

Neapsieita be kalbų apie Masiulį ir Seimo pirmininko postą

Salėje nuskambėjo klausimas apie tai, kodėl R. Karbauskis nėra Seimo pirmininko pozicijoje ir kaip Vyriausybėje atsidūrė buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis, dėl kurio veiklos pastaruoju metu daug klausimų kelia „valstiečių“ lyderis.

„Tai yra mūsų ir premjero klaida. Nes įvaizdis to žmogaus buvo kitoks nei jis realiai tą veiklą vykdė. Aš net nežinojau, kur jis anksčiau dirbo. Plius, jį rekomendavo prezidentė D. Grybauskaitė kaip gerą specialistą. Kai viešojoje erdvėje įvaizdis geras, tai jį ir paskyrė. Tačiau, kai pažiūrėjome, ką jis daro, tada kažkas negerai. [...] Kai pradėjome giliau kasti, pamatėme, kad yra dar draugai. Tai yra nepotizmas. Pasakysiu paprastai, tai yra klaida“, – apie R. Masiulį kalbėjo jis.

Atsakydamas į klausimą dėl Seimo pirmininko pozicijos R. Karbauskis teigė, kad tai nebuvo jo prioritetas, jis buvo apsisprendęs „atlaikyti spaudimą frakcijai“.

Tiesa, R. Karbauskis negailėjo kritikos dabartiniam Seimo vadovui Viktorui Pranckiečiui, kuris, anot R. Karbauskio, tapęs parlamento pirmininku įsimylėjo save ir nebesidairė į kitus.

„Mano sprendimas buvo sąmoningas. Aš turėjau būti dieną naktį su frakcija, kad atlaikytume spaudimą. O Seimo pirmininkas apie 80 proc. užsiima kitais dalykais. Aš negalėjau sau to leisti. Taip, suklydau, kad paskyriau savo mokytoją. Nemaniau, kad žmogus taip save mylės ir mūsų nebematys. Taip atsitinka su kai kuriais žmonėmis. Dabar jau jį nori pašalinti ir konservatoriai“, – apie V. Pranckietį kalbėjo R. Karbauskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi