Lietuvoje

2020.02.21 12:27

Premjero patarėjas apie sprendimą dėl Upės gatvės: ten negyvena vienas valdininkas

papildyta opozicijos atstovų komentarais, atnaujinta 12.41
Saulius Jakučionis, Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.02.21 12:27

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas sako, kad ministras pirmininkas nesikišo į Vilniaus rajono savivaldybės sprendimą pritarti ketinimams toliau asfaltuoti jo gyvenamą Upės gatvę. Jis tvirtino, kad siekiant išsklaidyti abejones rajono valdžia turi aiškiai įvardinti, kokiais kriterijais remiantis priimami sprendimai dėl konkrečių gatvių asfaltavimo.

„Tikrai ministras pirmininkas šioje vietoje nesikišo ir nesikiš į šitus procesus. Būtų netoleruotina daryti kokį nors spaudimą dėl kelio tiesimo“, – naujienų portalui LRT.lt penktadienį sakė S. Malinauskas.

Pasak jo, premjerui lygiai taip pat būtų neetiška dabar aiškinti, jog lėšų Upės gatvės asfaltavimui skirti nereikia: „Būtų galima klausti, ar tai nėra asmeninės naudos siekimas stengiantis pasinaudoti situacija ir sakyti, kad „žiūrėkit, man politiškai nenaudinga.“

Vilniaus rajono savivaldybės taryba penktadienį patvirtino planą, pagal kurį Upės gatvės asfaltavimui iki 2022 metų būtų skiriama papildomi 800 tūkst. eurų.

Kai kurios rajono bendruomenės priimant sprendimą piktinosi, kad sprendimai dėl finansavimo priimami be aiškių atrankos kriterijų, kurie galėtų nustatyti gatvių asfaltavimo prioritetus. Lindiniškių bendruomenei priklausantis konservatorius Seimo narys Justas Džiugelis sakė, kad Lietuvai reikėtų „išsivaduoti iš nomenklatūrinio požiūrio, kai atitinkamas valdininkas link savo namų išsiasfaltuoja kelią ir pasipatogina gyvenimo kokybę.“

S. Malinauskas pareiškė, kad Upės gatvėje „negyvena vienas valdininkas“.

„Kalbant apie ministro pirmininko kelią, ten yra penki kaimai, yra šimtai gyvenančių žmonių. Antras dalykas, sprendimą priima Vilniaus rajono savivaldybės taryba. Tai žmonės turėtų puikiai žinoti, kas rajone gyvena, kokie žmonių poreikiai ir taip toliau“, – tvirtino premjero patarėjas.

Pasak jo, savivaldybė turi labai tiksliai visuomenei paaiškinti, kokiu pagrindu priima sprendimus dėl kelių finansavimo prioritetų.

„Reikia atsakymų, kodėl šitas kelias atsiranda tam tikruose sąrašuose, kodėl būtent tokios lėšos, pagal kokius kriterijus sudaromos pirmumo eilės“, – sakė S. Malinauskas.

Savivaldybės sprendime rašoma, kad Upės gatvės asfaltavimui lėšos bus skiriamos tiek iš vietinės valdžios, tiek iš valstybės biudžeto.

Anot S. Malinausko sprendimai, dėl šios ir kitų gatvių asfaltavimo bus priimami ateityje. Jis pripažino, kad lėšų skyrimas premjero gyvenamai gatvei kelia politines įtampas.

„Ministras pirmininkas turės būti itin atidus visuose klausimuose, kurie susiję su lėšų skyrimu keliams“, – teigė S. Malinauskas.

Rajono savivaldybės patvirtintame plane rašoma, kad šiemet Upės gatvei tektų 200 tūkst. eurų, 2021 ir 2022 metais – po 300 tūkst. eurų.

S. Skvernelis sulaukė kritikos dėl pernykščio sprendimo skirti papildomus 300 tūkst. eurų asfaltuoti gatvei, kurioje jis gyvena – papildomas lėšas Vilniaus rajonui pernai spalį skyrė Vyriausybė, o savivaldybė nusprendė už juos asfaltuoti dalį premjero gyvenamos gatvės.

Situaciją dėl premjero gyvenamos gatvės asfaltavimo aplinkybių tiria Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Opozicija planuoja pateikti klausimus premjerui

LRT.lt kalbintas Seimo opozicijos lyderis, socdemas Julius Sabatauskas tikino, kad Vilniaus rajono savivaldybės tarybos sprendimas skirti papildomas lėšas S. Skvernelio gatvės remontui jam yra „labai keistas“.

„Savivaldybė yra laisva spręsti, bet šiuo atveju sprendimas labai keistai atrodo. Savivaldybėje yra sąrašai gatvių, kelių, kuriuos reikia asfaltuoti ir jų eiliškumas dažniausiai suskirstytas pagal nustatytus kriterijus, tame tarp yra ir kelio naudojimo intensyvumas. Kaip suprantu, šitas kelias tikrai nėra tarp tų intensyviausiai naudojamų kelių, tai labai keistas sprendimas“, – tvirtino socialdemokratas.

Jis pabrėžė, kad su opozicinėmis frakcijomis tarsis, kaip reaguoti į tarybos sprendimą ir kilusį skandalą dėl premjero gatvės asfaltavimo.

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narė Aistė Gedvilienė sakė mananti, kad sprendimas skirti papildomas lėšas Upės gatvės remontui yra valdančiosios koalicijos partnerių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, kurios narių dauguma sudaro Vilniaus rajono savivaldybės tarybą, siekis įsiteikti ministrui pirmininkui.

„Savivaldybės sprendimas visiškai atspindi pasirinkimą pagal politikų rangą – kuo didesnis rangas, tuo labiau atsižvelgiama į tokio politiko interesus. Tai įrodo šis konkretus sprendimas dėl Upės gatvės. Taip galėtų nutikti Viduriniosios Azijos režimo šalyse, bet matome, kad tai vyksta Europos Sąjungoje 2020 metais. Tai yra baisu“, – LRT.lt situaciją įvertino A. Gedvilienė.

Konservatorė, kaip ir J. Sabatauskas, teigė, kad su kitais opozicijos Seime atstovais dar tarsis, kaip reaguoti į kilusį skandalą. Ji neatmetė, kad opozicija sieks viešai užduoti klausimus ministrui pirmininkui dėl lėšų Upės gatvės remontui.

„Aš net neabejoju, kad premjerui teks atsakyti į visus klausimus. Tačiau kokia forma? Šiuo metu nevyksta Seimo sesija ir yra sudėtingiau pasikviesti premjerą į tribūną, ir užduoti klausimus, bet tikrai ieškosime būdų, kad premjeras aiškiai atsakytų į klausimus“, – tikino A. Gedvilienė.

Šiuo metu ministras pirmininkas atostogauja.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23