Lietuvoje

2020.02.21 10:09

Prieš sprendimą dėl Skvernelio kelio – Vilniaus rajono bendruomenių ginčas savivaldybėje

įsitraukė ir Seimo narys
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.02.21 10:09

Vilniaus rajono savivaldybės taryba penktadienį susirinko į posėdį patvirtinti sprendimo, kuriame būtų numatytas planas iki 2022 metų skirti beveik milijoną eurų Upės gatvei, kur gyvena premjeras Saulius Skvernelis. Prieš posėdį savivaldybėje susirinko keliasdešimt įvairių rajono bendruomenių gyventojų, susiginčijusių dėl kelių finansavimo prioritetų.

Į savivaldybę atvyko ir Lindiniškių kaimo bendruomenės narys, opozicinių konservatorių frakcijai priklausantis parlamentaras Justas Džiugelis. Jis pareiškė, kad rajono kelių asfaltavimo klausime egzistuoja neteisybė.

„Ši bendruomenė yra dariusi tyrimus, yra atlikti matavimai, koks yra kelio pravažumas, bet šitas kelias niekaip nėra įtraukiamas į prioritetinių sąrašą“, – žurnalistams sakė Seimo narys, kalbėdamas apie savo kaimo kelią.

„Manau, kad 21 a. Lietuva turėtų išsivaduoti iš nomenklatūrinio požiūrio, kai atitinkamas valdininkas link savo namų išsiasfaltuoja kelią ir pasipatogina gyvenimo kokybę, tuo tarpu kitos bendruomenės lieka nuskriaustos“, – pridūrė jis.

Lindiniškių bendruomenės vadovas Igoris Repovas tvirtino, kad kelių finansavimas turėtų būti skirstomas ne pagal tai, kur gyvena aukštas valdininkas, o aiškiais kriterijais, tokiais kaip kaimų apgyvendinimas, eismo intensyvumas.

„Aš specialiai vakar pravažiavau Upės gatve. Ten apie 3 kilometrai eina žvyrkelio miške, nė vieno gyvenamo namo, tai yra grynai miške esantis žvyrkelis. Mūsų atveju tai yra apgyvendintas kelias“, – kalbėjo I. Repovas.

Tuo metu bendruomenės „Slėnis“, kurios nariai yra ir Upės gatvės gyventojai, atstovė Renata Gorbačevska pabrėžė, kad patys žmonės skiria pusę sumos kelio asfaltavimui. Ji taip pat tvirtino, kad su premjeru apie gatvės asfaltavimą nėra kalbėjusi.

„Pati čia gyvenu 20 metų ir visą laiką yra nuolatinė problema dėl kelio.

Gyvenvietės (Upės gatvėje – LRT.lt) nėra naujai susikūrusios, tai yra seni namai, seni kaimai. Ten yra ir istorinių vietų, turime daug lankytinų vietų, kapaviečių turime senų, kurios yra lankomos žmonių“, – sakė R. Gorbačevska.

Ji taip pat tvirtino, kad Upės gatvėje ar jos prieigose nėra jokių ugdymo įstaigų, žmonės yra priversti dažnai važiuoti asfaltuotu žvyrkeliu.

Vilniaus rajono savivaldybės taryba penktadienį svarsto, ar pritarti 2020–2022 metų strateginiam veiklos planui.

Jame, be kita ko, premjero gyvenamai Upės gatvei toliau asfaltuoti numatyta 800 tūkst. eurų.

Suma plane išdėstyta per trejus metus: šiemet Upės gatvei tektų 200 tūkst. eurų, 2021 ir 2022 metais – po 300 tūkst. eurų.

S. Skvernelis sulaukė kritikos dėl pernykščio sprendimo skirti papildomus 300 tūkst. eurų asfaltuoti gatvei, kurioje jis gyvena – papildomas lėšas Vilniaus rajonui pernai spalį skyrė Vyriausybė, o savivaldybė nusprendė už juos asfaltuoti dalį premjero gyvenamos gatvės. Už šiuos pinigus asfaltuota dalis Upės gatvės.

Situaciją dėl premjero gyvenamos gatvės asfaltavimo aplinkybių tiria Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.