Lietuvoje

2020.02.21 07:41

Orai: laukia žvarbus savaitgalis – sinoptikai įspėja apie itin gūsingą vėją ir kritulius

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.02.21 07:41

Penktadienio rytą vyraus įvairi temperatūra, pajūryje yra apie 3 laipsnius šilumos, tačiau ten ir šiek tiek apsiniaukę, lynoja, pūs kiek gūsingesnis vėjas, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Didesnėje šalies dalyje lietus dar nepasirodė, temperatūra daug kur svyruoja apie nulį, rytų Lietuvoje – ir iki 1 laipsnio šalčio.

Penktadienio dieną per šalį keliaus debesų juosta, nuo pajūrio krituliai pajudės į rytinę šalies pusę. Daugiausia tai bus lietus, tačiau kai kur galime sulaukti ir šlapdribos.

Vyraus besikeičiančios krypties vėjas, ryte jis daug kur pūs iš pietryčių, pietų, bet vėliau pasisuks iš pietvakarių, vakarų. Ryte iki vidurdienio jis bus gūsingesnis, kai kur jo greitis sieks 15–17 metrų per sekundę.

Popiet vėjas šiek tiek aprims, bet vakare vėl pradės stiprėti. Temperatūra nebebus neigiama, kaip buvo ryte, vyraus 2–5 laipsnių šiluma, prie jūros pakils ir iki 6 laipsnių šilumos.

Vėjuota ir drėgna bus ir savaitgalį. Šeštadienį naktį šalyje vyraus nedidelis lietus, gausiausias jis bus rytiniuose šalies rajonuose, čia jis maišysis su šlapdriba. Dieną lietus su šlapdriba suintensyvės, vėjas dar labiau stiprės, pūs iš pietvakarių.

Naktį 15–17 metrų per sekundę greičiu jis pūs vakariniuose šalies rajonuose, o dieną jo greitis pasieks ir 20–23 metrus per sekundę. Naktį temperatūra svyruos nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos, o dieną džiaugsimės sulaukę 3–7 laipsnių šilumos.