Lietuvoje

2015.09.21 17:10

Kada verta sunerimti dėl sąnarių skausmo

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.09.21 17:10

Atvėsus orams sąnarių ligos dažnai paūmėja, dažnesni ir peršalimai, infekcijos. Sąnarių ligų yra įvairiausių, vienos jų būna įgimtos, kitos susijusios su senėjimu ar sutrikusia medžiagų apykaita. Sąnarius gali skaudėti ir sergant visai kitomis ligomis, pavyzdžiui, cukriniu diabetu ar net onkologinėmis ligomis.

Tačiau kaip atpažinti, ar tai apie rimtą sutrikimą įspėjantis skausmas, ar tik trumpas nepatogumas?

„Nėra žmonių, kuriems nėra skaudėję sąnarių. Bet jei žinai,  kad visą savaitgalį sunkiai dirbai, darei fizinius pratimus ir nuo to skauda raumenis bei sąnarius, į gydytoją, žinoma, nesikreipsi. Bet jei tas skausmas kaip tik ryškėja pailsėjus, o ne pavargus, jei skausmą lydi ilgas sąnarių stingimas ir tai nepraeina per keletą dienų, o ypač, jei sąnariai tinsta be priežasties, tada nedelsiant reikia kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nukreiptų pas tam tikrus specialistus“, – pataria prof. Irena Butrimienė, VUL SK reumatologijos centro vadovė.  

Kadangi ligos pradžioje padaroma didžiausia žala sąnariams, todėl būtina neuždelsti ir kreiptis į gydytojus. Jei skausmas nedidelis, užtenka skaudančią vietą sušildyti ir tiesiog gerai pailsėti.

Daugiau apie sąnarių problemas žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt