Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.21 16:31

F. Mogherini apie migrantų krizę: turime prisiimti atsakomybę

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.09.21 16:31

Vilniuje viešinti Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federika Mogherini sako tikinti, kad antradienį valstybės narės sutars dėl migrantų naštos pasidalijimo ir taip sustiprins ES poziciją derantis su trečiosiomis šalimis.

„Tikiuosi, kad vidaus reikalų ministrai ras bendrą sprendimą. Susitarimas, kaip pasidalyti atsakomybėmis suteikia mums daugiau pasitikėjimo, stiprybės dirbti su partneriais Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje, Jungtinėse Tautose. Taip pat dalytis su jais šios krizės sprendimo būdais. Šią krizę matome kaip Europos problemą, tačiau tai yra regioninė bei globali krizė. Ir reikia suprasti, kad mes turime prisiimti atsakomybę“, – teigė Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė.

Federika Mogherini be kita ko pabrėžia vertinanti Lietuvos poziciją dalytis atsakomybe ir rodyti solidarumą sprendžiant pabėgėlių krizę.

Europos Sąjungos vidaus reikalų ministrai antradienį tarsis dėl Briuselio pasiūlymo paskirstyti 160 tūkstančių pabėgėlių.

Europos Komisijos siūlomoms kvotoms kol kas priešinasi kai kurios Vidurio ir Rytų Europos šalys. Lietuva sutiko per dvejus metus priimti 1105 pabėgėlius iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi