Lietuvoje

2020.02.20 19:57

Sinoptikė perspėja dėl stipraus vėjo ir sako, kad sniegas dar gali sugrįžti

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.02.20 19:57

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Izolda Marcinonienė sako, kad artimiausiomis dienomis orai pasižymės stipriu vėju ir krituliais, bet kitą savaitę galimai sulauksime žiemos dvelksmo.

Sinoptikės teigimu, penktadienį atsisveikinsime su maloniais orais ir naktį prie vakarinių rajonų priartės ciklono debesys, atnešantys lietų ir šlapdribą. Temperatūra naktį rytiniuose rajonuose – 1–2 laipsniai šalčio, o vakariniuose – 3–4 šilumos. Dieną krituliai ir gūsingas vėjas aplankys daugelį rajonų. Temperatūra sieks 1–6 laipsnius šilumos.

„Vėjo gūsiai pajūryje gali būti 15–17 m/s, o dieną gūsingas vėjas nusidrieks ir iki centrinių rajonų“, – sako I. Marcinonienė.

Šeštadienis bus šiltas, tačiau gana apniukęs, pasirodys ir krituliai, sako sinoptikė.

„Šeštadienį debesų zona keliaus į Rytus ir iki vakaro pasieks rytinį Lietuvos pakraštį. Kadangi diena bus apsiniaukusi, temperatūra naktį svyruos tarp 0–4, o dieną – 2–6 laipsniai šilumos. Ciklonas sukels gana pavojingus 15–20 m/s vėjo gūsius“, – kalba I. Marcinonienė.

Pašnekovė sako, kad sekmadienį daugelyje rajonų numatomas nedidelis lietus. Temperatūra dieną svyruos tarp 2–7 laipsnių šilumos, tačiau išliks vėjuota.

„Pajūryje gali būti 23–24 m/s. Sekmadienis bus gana vėjuotas, tik rytiniuose rajonuose mažiau“, – pažymi sinoptikė.

I. Marcinonienės teigimu, pirmadienio naktį vietomis iškris kritulių. Dieną kritulių tikimybė mažėja, tačiau bus debesuota. Oro temperatūra sieks 6–7 laipsnius šilumos.

I. Marcinonienė teigia, kad antradienį nuo Danijos keliaujantis ciklonas pasieks Lietuvą ir iki pat ketvirtadienio šalis išliks jo įtakoje.

„Dienos ir nakties temperatūra panaši: naktį – 1–5, dieną – 2–7 laipsniai šilumos, o kai kur ir 8. Prie jūros vėjas išliks gūsingas“, – pažymi ji.

Sinoptikė atkreipia dėmesį, kad kitos savaitės viduryje gali kiek atvėsti, o šiauriniuose rajonuose ir iškristi šlapdriba ar net sniegas. Pietiniuose rajonuose bus kiek šilčiau.

„Šiauriniai rajonai ir galbūt Žemaitija pamatys pirmąjį šios žiemos sniegą. Yra tikimybė, kad kitos savaitės antroje pusėje pamatysime žiemos dvelksmo“, – kalba I. Marcinonienė.

Populiariausi

Stasys Skauminas
18