Lietuvoje

2015.09.22 00:52

Rusijos žurnalistui A. Nekrasovui suteiktas politinis prieglobstis

BNS2015.09.22 00:52

Migracijos departamentas suteikė politinį prieglobstį Rusijoje teisėsaugos persekiojamam žurnalistui Andrejui Nekrasovui.  

„Migracijos departamentas mane informavo, kad rugsėjo 17 dieną aš buvau pripažintas politiniu pabėgėliu ir man buvo suteiktas ilgalaikis leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje“, – BNS pirmadienį sakė A. Nekrasovas.

Jis džiaugėsi, kad jo prieglobsčio prašymas buvo išnagrinėtas „greitai ir objektyviai“.

A. Nekrasovas teigė planuojantis Lietuvoje užsiimti nedideliu verslu.

„Taip pat planuoju mokytis lietuvių kalbos, kad geriau integruočiausi į visuomenę, kurioje, ko gero, mažiausiai kelis metus man teks gyventi iki situacijos pasikeitimo Rusijoje“, – sakė Rusijos žurnalistas.

„Aš laimingas ir dėkingas, kad man suteikta tokia galimybė gyventi ir dirbti, būti visiškai naudingu ir savo šalyje, Rusijoje, ir Lietuvoje“, – pridūrė jis.

Rusijoje A. Nekrasovui iškelta baudžiamoji byla už turto prievartavimą. Pareiškimą dėl to padavė buvęs koncerno „Kalashnikov“ generalinis direktorius, šiuo metu Rusijos federalinės valstybės sienos infrastruktūros plėtros agentūros vadovas Konstantinas Busiginas. Pats A. Nekrasovas šį ieškinį vadina asmeninių sąskaitų suvedinėjimu už jo veiklą profsąjungoje, kuri vyko 2013 metais. A. Nekrasovas koncerne, kuriam vadovavo D. Busiginas, su profesine sąjunga siekė pakelti minimalų darbo užmokestį.

Rusijoje žurnalistui grėsė 15 metų kalėjimo.

Rusijoje, Udmurtijos Respublikoje gyvenęs A. Nekrasovas į Lietuvą atvyko birželio mėnesį. Kai liepos mėnesį jis vyko į Kiprą, šalies teisėsauga jį sulaikė remdamasi Rusijos išduotu Interpolo orderiu. Kipre paprašęs politinio prieglobsčio A. Nekrasovas buvo išsiųstas į Lietuvą, besiremiant Europos Sąjungos teise, pagal kurią prieglobsčio prašymas turi būti nagrinėjamas šalyje, į kurią asmuo atvyksta pirmiausia.

Gyvendamas Rusijoje A. Nekrasovas  taip pat buvo tinklaraštininkas, dalyvavo įvairioje visuomeninėje, politinėje veikloje. Jis 2012 metais kaip opozicinės partijos Jabloko atstovas kandidatavo į Udmurtijos parlamentą, tačiau nesėkmingai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.