Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.19 23:07

Kauno VMI skyrius darbo metu išvyko į ekskursiją: patys mano, kad tai – motyvacinė priemonė

Kauno mokesčių inspekcijos darbuotojai darbo metu surengė ekskursiją į Pažaislio vienuolyną. Kauno inspektorių vadovė sako, kad ekskursija – motyvacija darbuotojams geriau dirbti. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovybė kitokios nuomonės – ekskursija reikėtų rengti po darbo valandų. Po Pažaislį vaikščioję inspektoriai ekskursijoje praleistą laiką žada atidirbti.

Darbo dienos popietė, 14 valanda. Du tarnybiniai Kauno mokesčių inspekcijos automobiliai stovi prie Pažaislio vienuolyno. 20 inspekcijos darbuotojų – vadovų, inspektorių – vienuolyne netikrina nei mokesčių, nei rinkliavų. Darbo metu klauso gidės vedamos ekskursijos.

Kauno inspektorių vadovė sako, kad ryte buvo surengtas metinių rezultatų aptarimas, o popiet – ekskursija, skirta darbuotojams motyvuoti. Apie 16 valandą iš vienuolyno po ekskursijos išvykę inspektoriai dar žadėjo grįžti į darbo vietas.

Panorama. Dėl atšilusio oro išaugo daržovių ir gėlių sėklų pardavimai – ūkininkai tikisi ankstyvo derliaus (su vertimu į gestų k.)

„Šiandien kiekvienas darbdavys atsigręžęs į darbuotoją, darbuotojai dirba atsakingą darbą ir šias porą valandų atidirbame ir atidirbsime ir čia yra kaip motyvacinė priemonė“, – aiškina Kauno VMI viršininkė Judita Stankienė.

VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas sako, kad darbuotojai ekskursijose turėtų lankytis po darbo.

„Darbuotojų motyvacijos didinimas mūsų organizacijoje yra skatinimas, ir skatiname kartu lankyti sporto kultūros renginius, tai atitinka taisykles, bet jei kalbėti, tai tokie renginiai turėtų vykti ne darbo metu“, – tikina jis

Tokios išvykos darbo metu mokesčių inspekcijos darbuotojams rengiamos ne pirmą kartą. Į jas vyko ir žmonės iš kitų padalinių.

„Pernai buvo darbo metu kompanija ir aplankė Lukiškių muziejų. Ten buvo ir vadovai ir nuostabos man tai nesukelia“, – tikina VMI profesinės sąjungos vadovas Julijonas Aniukštis.

Darbo teisės specialistai sako, motyvuoti darbuotojus išvykomis – įprasta praktika, dažniau taikoma privačiose įmonėse, kurios nusprendusios darbo metu nedirbti negauna pelno. O tokios išvykos viešojo sektoriaus įmonėse kelia etikos klausimų.

„Jei kalbame apie viešojo sektoriaus įstaigą, kuri organizuoja pramoginius renginius darbuotojams, turime turėti kaip finansuojami ir kaip užtikrinamas paslaugų teikimas, nes turime teisėtą lūkestį gauti paslaugas darbo metu“, – tikina advokatas Vilius Mačiulaitis.

Anot teisininko, viešojo sektoriaus darbuotojų motyvacija reglamentuojama per darbo apmokėjimo sistemą. Mokymams, įgūdžių tobulinimui skirtas atskiras finansavimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi