Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.19 20:19

Nausėda nežino, kada kraustysis į Turniškes: namuose pagalbininkais nesinaudoja

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad kol kas nėra aišku, kada jis kraustysis gyventi į Prezidento rezidenciją sostinės Turniškių rajone. Pirmiausia, jo teigimu, būtina įvertinti reikalingų atnaujinimų rezidencijoje darbų kaštus.

Kartu šalies vadovas pabrėžia, kad šiuo metu su žmona gyvendamas savo namuose nesinaudoja pagalbininkais, o apsaugai, įsikūrusiai šalia jo namų, anot G. Nausėdos, yra sudarytos normalios darbo sąlygos.

„Matote, kiek visokios veiklos yra. Kada apie tas Turniškes galvoti? Atvirai pasakysiu – nebėra kada galvoti. Yra pirminiai pasiūlymai, kaip tą pastatą galima būtų padaryti patrauklesniu pirmiausia priėmimams, reprezentavimui ir kitiems dalykams. Dabar kitas atspirties taškas arba kitas etapas yra įvertinti viso to sąmatą ir išsitekti toje sąmatoje, kuri yra, ir trečias (etapas – ELTA) – imtis darbų“, – trečiadienį LNK televizijai sakė G. Nausėda.

„Jeigu tuos etapus išskirti į tris dalis, tai mes kažkur ties pirmosios dalies pabaiga šiuo metu sustojome ir truputį sušalome. Bet aš gyvenu savo namuose, mes su žmona nesinaudojame šiuo metu jokiais pagalbininkais – patys skalbiamės, patys valome grindis, patys darome sau maistą“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidento teigimu, Vadovybės apsaugos departamento pareigūnams yra sudarytos normalios sąlygos saugoti jo namus.

„Apsauga patenkinta, nes jų darbo sąlygos dabar yra visiškai normalios, jie ten nusivedė visas komunikacijas, kurios yra reikalingos ir kurios tikrai nekainavo kažkokių didelių pinigų. Saugumas yra garantuotas ir mes kol kas puikiausiai šitaip galime gyventi“, – pridūrė G. Nausėda.

VPT vadovas bus skiriamas po premjero atostogų

G. Nausėda tvirtina, kad premjerui Sauliui Skverneliui grįžus iš atostogų bus imtasi Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovo skyrimo procedūrų. Ši institucija be vadovo veikia nuo 2019 m. spalio, kuomet iš pareigų pasitraukė Diana Vilytė. Šalies vadovo teigimu, į šį postą pretenduoja bent keli asmenys.

„Sugrįžus premjerui iš atostogų bus galima iš karto kibti prie šio klausimo nes kandidatūros yra“, - sakė prezidentas, tačiau kandidatų pavardžių neatskleidė.

„Nenorių jo (kandidatų sąrašo – ELTA) viešai paskelbti nes būtų nereikalingai atkreiptas dėmesys į žmones, kurie galbūt tais vadovais netaps“, - LNK televizijai sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas patvirtino, kad kandidatūrų yra daugiau nei viena.

Kartu G. Nausėda pabrėžė, kad radus sutarimą su premjeru – VPT vadovas bus paskirtas.

„Kai mes sutarsime, kad konkretus kandidatas yra tinkamas – kandidatas bus paskirtas“, - teigė G. Nausėda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi