Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.21 13:03

Seimo pirmininkė apsisprendė dėl E. Dambrauskienės kandidatūros

BNS 2015.09.21 13:03

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pirmadienį po susitikimo su kandidate į generalines prokurores teisėja Edita Dambrauskiene sakė balsuosianti už jos skyrimą į pareigas.

„Taip, aš balsuosiu už“, – atsakydama į BNS klausimą sakė parlamento vadovė.

Ji teigė, kad pretendentė jai paliko kompetentingo, ramaus žmogaus su analitiniu mąstymu įspūdį.

„Aptarėme tik su parlamentu, parlamentine kontrole susijusius klausimus, tarpusavio santykius tarp Generalinės prokuratūros ir parlamento“, – tvirtino L. Graužinienė.

Pati E. Dambrauskienė susitikimo nekomentavo ir į žurnalistų klausimus atsisakė atsakyti, teigdama, kad tai padarys antradienį po prisistatymo Seimui.

Antradienį jos kandidatūra turėtų būti pateikta Seimui. Kandidatei trečiadienį susitikus su frakcijomis ir komitetais, ketvirtadienį vyktų balsavimas dėl paskyrimo.

Generalinį prokurorą penkerių metų kadencijai skiria prezidentas Seimo pritarimu.

Prezidentė, prasidėjus Seimo rudens sesijai, į Generalinės prokuratūros vadoves pateikė Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėjos E. Dambrauskienės kandidatūrą.

46 metų kandidatė teisės magistro laipsnį yra įgijusi Vilniaus universiteto Teisės fakultete ir turi 17 metų įvairiapusės teisinio ir vadovaujančio darbo patirties. E. Dambrauskienė yra dirbusi ikiteisminio tyrimo pareigūne, Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurore, advokate. 2008 metais E. Dambrauskienė buvo paskirta Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja. Nuo 2011 metų vadovauja Kaišiadorių rajono apylinkės teismui.

Generalinė prokuratūra be nuolatinio vadovo liko birželio viduryje, kai baigėsi Dariaus Valio kadencija. Šalies vadovė į generalinius prokurorus pasiūlė Kauno apygardos teismo pirmininką Nerijų Meilutį, bet Seimas kandidatūrai nepritarė. Prokuratūrai dabar laikinai vadovauja generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi