Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.19 18:28

Pajūrio gyventojų problemos – iš čiaupo vandens gerti nerekomenduojama, tenka jį pirkti

Darbėniškiai sunerimo sulaukę „Kretingos vandenų“ pranešimo, kad per parą iš čiaupo galima gerti ne daugiau kaip tris stiklines vandens. Taip yra dėlto, kad vandenyje viršijama fluorido norma, todėl Darbėnų gyventojai geriamąjį vandenį perka.

Darbėniškė Laima sakė pati iš čiaupo vandens nevartojanti.

„Grynai iš krano prisileisti – ne, perkame“, – pasakojo darbėniškė.

Paklausus apie vandenį ji nurodė, kad „jis turi kvapą“. Gyventojai tikina, kad vanduo – neskanus, turi per daug geležies ir dėl to stengiasi jo nevartoti.

Žinios. Darbėniškiai sunerimę – sulaukę „Kretingos vandenų“ pranešimo, geriamuoju vandeniu turi apsirūpinti parduotuvėse

„Nenaudoju tiesiai niekur, tiktai savaitę pastovėjus kibire, tada ten būna rudas vanduo“, – sako darbėniškė Bronė.

„Kretingos vandenys“ 400 vartotojų išsiuntė pranešimus, kad fluorido tiekiamame vandenyje yra per daug ir vandens raginama gerti vos tris stiklines per parą.

„Fluorido parametras buvo 1,96, leistina pagal higienos normą yra 1,5. Ne tiek daug (norma viršijama – LRT.lt). Turime iš tiesų iš senesnių laikų tą problemą. Turime apie 22 gręžinius, kur nėra vandens gerinimo“, – pripažino „Kretingos vandenų“ direktorius Tomas Jurgutis

Per didelis kiekis fluorido gali trikdyti sveikatą.

„Įsileidi į vonią maudytis vandens, atrodo kaip mėlynas, toks švarus, bet jeigu karštesnį prisileidi, kol atvėsta, nebesinori lipt į tą vandenį“, – pasakojo bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis.

Jis pastebi, kad žmonės parduotuvėse dažnai perka ne vieną litrą geriamojo vandens.

„Tikrai daug perka, būna, kad žmonės po 4, po 5 tuos „bambalius“ penkių litrų pasiima, nešasi“, – pripažino R. Benetis.

Per daug fluoruotas vanduo – ne tik Darbėnų bėda, vanduo prastas ten, kur nėra vandens gerinimo įrenginių. Pasak „Kretingos vandenų“ vadovo, darbėniškiai kokybiškesnio vandens sulauks dar šiemet, ruošiamasi rekonstruoti gręžinį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi