Lietuvoje

2020.02.19 14:12

Ministrams abejojant, sprendimas dėl naujų susisiekimo ir kultūros viceministrų atidėtas

BNS2020.02.19 14:12

Vyriausybė trečiadienį atidėjo sprendimą dėl naujų susisiekimo bei kultūros viceministrų pareigybių steigimo. Šiuo metu ministerijose dirba po tris viceministrus.

Sprendimas atidėtas daliai kabineto narių abejojant, ar prasminga steigti naujas viceministrų pareigybes likus nedaug laiko iki Seimo rinkimų. Kai kurie ministrai siūlė steigti šias pareigybes ir likusiose ministerijose.

Kultūros ministerijos teigimu, dar vienas viceministras bus atsakingas už tautinių mažumų politikos koordinavimą, etninę kultūrą ir nematerialųjį paveldą, bendradarbiavimą su savivaldybėmis, kultūros centrų veiklos stiprinimą, bazinio kultūros paslaugų paketo sukūrimo ir įgyvendinimo koordinavimą, teisinį reguliavimą, susijusį su istorinio atminimo įamžinimu.

Tuo metu Susisiekimo ministerija argumentuoja, kad nauja pareigybė reikalinga siekiant efektyviai ir racionaliai paskirstyti viceministrų darbo krūvį, nes ministerija įgyvendina vis daugiau ypatingos valstybinės svarbos projektų, taip pat padidėja jau esamų sričių apimtis (oro tarša, žemės paėmimas visuomenės poreikiams, elektromobilių transportas). Taip pat nurodoma, kad ministerija valdo strateginės reikšmės įmones.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas teigia, kad dar vienas viceministras reikalingas, norint stiprinti regionų kultūros, tautinių mažumų politikos koordinavimą.

„Poreikis yra akivaizdus, jį ne kartą susitikimuose girdėjau iš regiono kultūros žmonių. Regionų kultūra, savivaldybių kultūros politika, kultūros centrai tikrai turi būti kuruojami ne tik specialistų lygmeniu. Mums tikrai labai trūksta vadovybės žmogaus, kuris palaikytų ryšį ir galėtų spręsti esmines problemas“, – teigė M. Kvietkauskas.

Jis pabrėžė, kad lėšos pareigybei bus skirtos iš Kultūros ministerijos vidinių resursų. Ministras kol kas neįvardija kandidato, tačiau tikina, kad tai asmuo, nepriklausantis politinei partijai.

„Kandidatūra yra nepartinė, ji bus paskelbta artimiausiu metu“, – BNS sakė ministras.

Populiariausi

Petras Gražulis
5

Lietuvoje

2021.04.12 16:02

Akibrokštas Klaipėdoje: miesto centre – Gražulio šokiai skambant prieš homoseksualius asmenis nukreiptam kūriniui

įvykiu susidomėjo pareigūnai, situaciją žada įvertinti ir Seimo etikos sargai
5
Remigijus Šimašius
9

Lietuvoje

2021.04.12 14:13

Šimašius: Vilniaus klinikinėje ligoninėje liko 8 laisvos koronaviruso pacientams skirtos lovos

penktadienį sostinėje bus pradėti skiepyti vyresni negu 55 metų asmenys; atnaujinta 15.12
9
Gaisras Vilniuje
41

Lietuvoje

2021.04.12 14:59

Po kilusio gaisro transformatorinėje lankytojams atvertas sostinės prekybos centras „Europa“

laikinai buvo užtvertos dvi gatvės; atnaujinta 18.35
41