Lietuvoje

2020.02.19 14:07

STT sulaikė Druskininkų aplinkosaugininką, įtariamą reikalavus kyšio už taršos dangstymą

Įtariamasis metamas iš Socialdemokratų partijos, atnaujinta 15.58
Saulius Jakučionis, LRT.lt2020.02.19 14:07

Teisėsauga trečiadienį pranešė, kad sulaikė Druskininkų aplinkosaugininką, įtariamą reikalavus kyšio už siūlymą uždangstyti žemės ūkio užteršimą statybinėmis atliekomis. Apie pradėtą ikiteisminį tyrimą paskelbta Kauno apygardos prokuratūroje. Įtariamasis aplinkosaugininkas priklauso Socialdemokratų partijai, bet iš jos netrukus bus pašalintas.

Įtariama, kad aplinkosaugininkas reikalavo didesnio nei 2500 eurų vertės kyšio iš verslininko ir dalį kyšio priėmė. Kauno apygardos prokuroras Tomas Staniulis žurnalistams sakė, kad įtariamasis žadėjo išvengti baudos, galėjusios siekti nuo 9 iki 18 tūkst. eurų.

Sulaikytasis įvardijamas kaip Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Ž. N. Vienintelis žmogus tokiais inicialais šiame skyriuje yra Žydrūnas Navickas.

„Tai nebuvo tiesiog vienkartinis reikalavimas. Buvo kalba apskritai apie kyšio davimą, paėmimą. Tas asmuo, reikalaudamas kyšio, veikė pakankamai konspiratyviai, buvo keičiama susitikimo vieta, buvo keičiama pinigų suma“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros vadovas Darius Valkavičius.

STT Kauno valdybos Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkas Linas Burdulis nedetalizavo, kur buvo išpiltos maždaug sunkvežimio talpos statybinės atliekos.

„Tai nebuvo kažkokia teritorija ar dar kažkas. Buvo atvežta ir išpilta ten, kur ne vieta tokias atliekas pilti“, – teigė pareigūnas.

„Jeigu įvardijote KAMAZ, tai sakykime, maždaug taip“, – tvirtino jis, kalbėdamas apie teršalų kiekį. Pasak STT atstovo, tai nebuvo pavojingos atliekos.

Antradienį ir trečiadienį atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai, kratos aplinkosaugininko namuose, darbo vietoje. Artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl nušalinimo ir kardomosios priemonės paskyrimo, teigiama STT pranešime.

STT sulaikė Druskininkų aplinkosaugininką: įtariamas kyšio reikalavimu už taršos dangstymą

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už aplinkosaugininkui inkriminuotą kyšininkavimą gresia bauda nuo 7500 iki 300000 eurų arba laisvės atėmimas iki 7 metų.

Įtariamasis Ž. Navickas yra Socialdemokratų partijos narys, tačiau artimiausiu metu iš politinės jėgos bus pašalintas, pranešė socdemų atstovas.

„STT nustatytas atvejis dar kartą liudija, kad aplinkosaugoje vyrauja sisteminė korupcija, mastas jos milžiniškas, tas vėžys išplitęs visoje aplikosaugos sistemoje.

Taip, Navickas nuo 2014 metų buvo partijos narys ir garbės partijai toks įtariamas jo elgesys nedaro. Jo narystė LSDP sustabdyta, artimiausiu metu iš partijos Navickas bus pašalintas“, – LRT.lt sakė socialdemokratų atstovas spaudai Justinas Argustas.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. D. Valkavičius sakė, kad tyrimas neturėtų užtrukti ilgai.

Aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Vaidas Gricius LRT.lt teigė, kad apie įtarimus Druskininkų aplinkosaugininkui kol kas nieko nežino. Druskininkų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Evaldas Brusokas situaciją komentuoti atsisakė, nes teigė pasirašęs pasižadėjimą pareigūnams nekomentuoti ikiteisminio tyrimo duomenų.