Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.19 09:16

NSGK aiškinsis, kodėl Lietuvoje leista nusileisti su Putinu siejamo Prigožino lėktuvui

LRT.lt 2020.02.19 09:16

Po to, kai Vilniaus oro uoste kone dvi savaites stovėjo orlaivis, siejamas su Rusijos prezidento draugu, oligarchu Jevgenijumi Prigožinu, Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) imasi sankcijų klausimo.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) tvirtino, jog lėktuvas atvyko remonto darbams.

J. Prigožinas yra Jungtinių valstijų Iždo departamento sankcijų sąraše.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas sako, kad aiškinsis, kodėl J. Prigožinui ir jo turtui nėra taikomos sankcijos Lietuvoje.

„Kodėl Lietuva tokius asmenis įsileidžia į Lietuvą, juolab nusileidžia jų lėktuvai, o mes net nežinome, ką jie čia veikia Lietuvoje. Tai todėl komitete bus puiki proga išsiaiškinti visas aplinkybes, taip pat pasiaiškinti procedūras, kaip taikomos ekonominės sankcijos tam tikriems asmenims. Aiškinsimės, kaip ta sistema veikia, kodėl ji neveikia taip sklandžiai, kodėl tarnybos nebendradarbiauja kaip turėtų bendradarbiauti“, – sako D. Gaižauskas.

LRT.lt primena, kad orlaivis VP-CSP, siejamas su Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijų sąraše esančiu Rusijos verslininku Jevgenijumi Prigožinu, praėjusio penktadienio naktį išskrido iš Vilniaus oro uosto.

Orlaivis į Vilnių atvyko naktį iš sausio 27 į sausio 28 dieną lygiai vidurnaktį, iš Sočio Adlerio oro uosto.

Pasak valstybės įmonės „Oro navigacija“ komunikacijos vadovo V. Beniušio, lėktuvas atvyko nekomerciniais tikslais, tai buvo bendrosios aviacijos skrydis.

Lėktuvas priklauso Kaimanų salose veikiančiai kompanijai, ji JAV Iždo departamento yra pripažinta materialiai susijusia su J. Prigožinu. Ši institucija įspėja apie grėsmes, kylančias teikiant paslaugas lėktuvui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi