Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.21 12:41

Premjeras su F. Mogherini aptarė pabėgėlių krizės problemas

ELTA 2015.09.21 12:41

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, pirmadienį susitikęs su Europos Sąjungos vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai, Europos Komisijos (EK) vicepirmininke Federica Mogherini, aptarė su pabėgėlių krize susijusią problematiką, taip pat kalbėjosi strateginės komunikacijos stiprinimo, kitais tarptautinės svarbos klausimais. Su EK pareigūne taip pat susitiko ir Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Pripažįstame solidarumo ir atsakomybės svarbą bendrai sprendžiant su pabėgėlių krize susijusius klausimus. Pritariame Europos Komisijos siūlymams, kuriais siekiama geriau valdyti migracijos srautus, užtikrinti tolesnių krizių prevenciją, ir laukiame sprendimų, kurie turėtų būti priimti Vidaus reikalų ministrų taryboje“, – sakė premjeras.

Europos Komisijos vicepirmininkė teigė, jog rugsėjo 22 dieną vyks neeilinis Vidaus reikalų ministrų tarybos posėdis, kuriame bus kalbama apie pabėgėlių perkėlimo klausimus. Eilinis Vidaus reikalų ministrų posėdis numatomas spalį.

Susitikime aptarti ir Rytų partnerystės klausimai, padėtis Ukrainoje bei ES parama šiai šaliai. Pasak ministro pirmininko, Ukraina imasi reikiamų priemonių, kad įvykdytų Minsko susitarimus, tačiau kartu labai svarbu yra skatinti vidaus reformas šioje šalyje, nustatant realius uždavinius per realų laiko tarpą.

Rytų partnerystės klausimai taip pat buvo akcentuoti ir pareigūnės susitikime su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene. Federica Mogherini sakė suprantanti Lietuvos siekius ir vertinanti įdirbį, įgyvendinant Rytų partnerystės programą.

„Lietuvos Respublikos Seimas ir toliau deda daug pastangų, kad būtų įgyvendinama Rytų partnerystės programa. Privalome ir toliau aktyviai palaikyti Ukrainą. Mes negalime sustoti pusiaukelėje, nes Ukraina laukia mūsų paramos. Suprantame ir ieškome būdų, kaip spręsti nelegalios migracijos keliamas problemas, tačiau dėl geopolitinių pokyčių ir iššūkių regione neturėtų mažėti ambicijos ir siekiai, įgyvendinant Rytų partnerystės programą“, – susitikime kalbėjo parlamento vadovė.

Susitikime su Europos Sąjungos vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai, Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja F. Mogherini taip pat dalyvavo Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Susitikime su vyriausybės vadovu nebuvo vengta ir Rytų partnerystei kenkiančios dezinformacijos temą. Vyriausybės vadovas akcentavo, kad didelis dėmesys turi būti kreipiamas ir į strateginės komunikacijos stiprinimą, gerinant informacijos sklaidą ir ES šalims vieningai reaguojant į dezinformaciją.

Premjeras taip pat pažymėjo, kad, siekiant energetinio saugumo, būtina stiprinti ES šalių bendradarbiavimą šioje srityje, skatinant veiksmų koordinavimą ir apsikeitimą informacija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi