Naujienų srautas

Lietuvoje2020.02.19 09:02

Širinskienė sako, kad prezidento reikalavimai būsimam ekonomikos ir inovacijų ministrui – neaiškūs

Vertindama tai, kad prezidentas atmetė Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministrus, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Agnė Širinskienė LRT RADIJUI sako, kad rasti labiau tinkamą kandidatą bus sudėtinga, o prezidento iškelti reikalavimai – neaiškūs.

Prezidentas Gitanas Nausėda atmetė ekonomikos ir inovacijų ministrus teikto L. Savicko kandidatūros. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vedlys Ramūnas Karbauskis teigė dėl tokio sprendimo nenustebęs. Premjeras sakė, kad prezidentas atmetė L. Savicko kandidatūrą dėl dalykinių priežasčių, bet taip reaguodamas į ginčą dėl susiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus.

Anot A. Širinskienės, vyksta diskusijos, tačiau kai kur nuomonės išsiskiria.

„Luko atveju sunkiai suprantame, kas įvyko, nes pretenzijų šiam žmogui dėl jo išsilavinimo, kalbų mokėjimo ir patirties kaip ir nėra. Gerbiamas Lukas studijavo užsienyje, trejus metus dirba premjero patarėju, kuravo ekonomikos sritį, niekas jo darbo broko nėra pastebėję. [...]

Jis turi tokią pačią istoriją kaip ir Virginijus Sinkevičius, tačiau su savo patirtimi V. Sinkevičius tiko eiti eurokomisaro pareigas. Lietuvoje Lukas netiko ministro postui. Mes girdėjome priekaištus, kad jis gali dalyvauti rinkimuose, nespės įgyvendinti užduočių. Vertinant tai, kad rinkimai spalį, nerealu, kad žmogus suspėtų, nesvarbu, kas bebūtų tame poste“, – sako A. Širinskienė.

Seimo narės aiškinimu, tai demonstruoja „patarėjų nepatyrimą ir nemokėjimą argumentuoti žmogaus netinkamumo, kuris kartas nuo karto išlenda“.

Jeigu bus ieškoma kito kandidato į ekonomikos ir inovacijų ministrus, A. Širinskienės teigimu, visą procesą apsunkins likęs trumpas laikas iki kadencijos pabaigos ir neaiškūs prezidento reikalavimai.

„Žmogui mesti darbus ir eiti ten, kur darbas truks vos 7–8 mėnesius, tikrai bus sudėtinga apsispręsti. Yra labai daug dalykų: prezidento iškelti neaiškūs reikalavimai, kad žmogus turi spėti įgyvendinti ir pasiekti daug per trumpą laiką. Laiko trumpumas atgraso nuo apsisprendimo. Tie dalykai dalį kandidatų demotyvuos dirbti“, – tikina A. Širinskienė.

Pasak pašnekovės, kol kas buvo aptarta tik L. Savicko kandidatūra. „Asmenį, kuris jau dirbtų Vyriausybėje, žinotų jos rutiną ir jam nereikėtų įsivažiuoti, būtų sunku rasti. Kai premjeras grįš iš atostogų, jis priims sprendimus“, – kalba A. Širinskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi